امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۱۸:۳۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 54703
تاریخ انتشار: ۷ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۲
تعداد بازدید: 167
به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، نادر قاضی‌پور نماینده مردم ارومیه در مخالفت با کلیات طرح اصلاح قوانین نحوه ...

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، نادر قاضی‌پور نماینده مردم ارومیه در مخالفت با کلیات طرح اصلاح قوانین نحوه معرفی، انتخاب و فعالیت ناظرین و ساماندهی امور نظارتی مجلس شورای اسلامی در صحن علنی امروز (سه‌شنبه مجلس) گفت: این طرح جایگاه و شان نظارتی مجلس را تضعیف می‌کند و موجب می‌شود که نظارت مجلس بر دستگاه‌ها و سازمانها دقیق و جامع نباشد.

وی با بیان اینکه، طرح اصلاح قوانین فعالیت ناظرین و ساماندهی امور نظارتی مجلس، با اصل 176 قانون اساسی مغایر است تصریح کرد: اصل 176 قانون اساسی، اعضای شورای عالی امنیت ملی را به صورت مشخص معین کرده است و ما نمی‌توانیم نماینده ناظر به این شورا اضافه کنیم.

نماینده مردم ارومیه با انتقاد از حرف نماینده مجلس در مرکز گزینش آموزش و پرورش افزود: نباید ما کاری کنیم که اگر اصلاح‌طلبان روی کار آمدند نمایندگان اصولگرای ناظر در آموزش و پروش حذف شوند و یا اگر اصولگرایان آمدند چنین شرایطی برای اصلاح‌طلبان به وجود بیاید چرا که در بحث نظارتی نباید به این مسائل توجه داشته باشیم.

علیرضا خسروی نماینده مردم سمنان نیز در موافقت با کلیات طرح اصلاح قوانین نحوه معرفی، انتخاب و فعالیت ناظرین و ساماندهی امور نظارتی مجلس شورای اسلامی گفت: مجلس جایگاه نظارتی مهمی دارد و این جایگاه باید روز به روز تقویت شود.

وی با بیان اینکه، قانون اساسی بالاترین سند راهبردی کشور است و ما باید مطابق این سند عمل کنیم خاطرنشان کرد: 12 کمیسیون تخصصی داریم که اگر قرار باشد هر کدام از این کمیسیون‌ها در سال دو طرح ارائه کند عمر 4 ساله مجلس به پایان می‌رسد لذا به نظر بنده نباید وقت مجلس را بیهوده تلف کنیم.

وی با بیان اینکه، شأن اصلی مجلس نظارت است گفت: ممکن است طرح اصلاح فعالیت ناظرین و ساماندهی امور نظارتی مجلس اشکالاتی داشته باشد اما این اشکالات به هنگام بررسی جزئیات قابل حل است.

حجت‌الاسلام سید مهدی موسوی‌نژاد نماینده مردم دشستان نیز که به عنوان مخالف آخر با کلیات وی در صحن علنی مجلس سخن می‌گفت با اشاره به نقش نظارتی مجلس در اجرای قوانین گفت: ما باید شأن و جایگاه مجلس را در مورد نظارت تقویت کنیم اما متأسفانه این طرح نمایندگان ناظر در برخی از جایگاه‌ها را حذف کرده است.

وی با بیان اینکه، اگر نظارت خوبی روی سازمان‌های اقتصادی می‌شد اختلاف 3 هزار میلیاردی شکل نمی‌گرفت افزود: ما باید نظارت را به صورت دقیق دنبال کنیم و حتی بر برخی سازمانها و نهادهایی که مجلس به آنها نظارت می‌کند، جایگاه نظارتی تعریف کنیم.

موسوی‌نژاد در واکنش به اظهارات مظفر که گفته بود نمایندگان ناظر بر سازمانها باید دو سال در آن سازمان بمانند گفت: عمر مجلس 4 سال و اگر قرار باشد 2 سال به 2 سال نمایندگان ناظر مجلس تغییر کند چگونه می‌توان نماینده‌ای که فعال نبوده را تغییر داد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها