امروز : شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 24
۲۳:۱۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 54717
تاریخ انتشار: ۷ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۴
تعداد بازدید: 76
به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، مهرداد لاهوتی نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز ...

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، مهرداد لاهوتی نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز خانه ملت در سخنانی به عنوان اولین مخالف دو فوریت طرح اصلاح بند 3 ماده واحده قانون برقراری عدالت آموزشی در پذیرش دانشجو در دوره‌های تحصیلات تکمیلی و تخصصی، اظهار داشت: طبق قانون آئین‌نامه داخلی مجلس، طرح‌های دوفوریتی در صورتی باید ارائه شوند که خسارت، ضرر و زیانی متوجه کشور شود، بنده فکر نمی‌کنم خسارتی هم اکنون وجود داشته باشد که این طرح با قید دو فوریت ارائه شده است.

وی افزود: تصمیم‌گیری عجولانه و بر هم زدن سهمیه‌ها ظلم به افرادی است که در آزمون شرکت می‌کنند.

وی با تأکید بر اینکه با یک فوریت این طرح موافق است، گفت: تصویب یک فوریت طرح مذکور موجب می‌شود که ما با حوصله و سر وقت و همچنین با حضور کارشناسان ذیربط این طرح را مورد بررسی قرار دهیم، تصمیم‌گیری عجولانه به صلاح کشور نیست و خلاف آئین‌نامه داخلی پارلمان است.

در ادامه این جلسه، علیرضا خسروی نماینده مردم سمنان در مجلس نیز در  سخنانی به عنوان دومین مخالف دو فوریت این طرح، گفت: اصل بر عادی بودن رسیدگی به طرح‌هاست، باید دید چه اتفاقی افتاده و چه خسارتی به ما تحمیل شده که ما باید دو فوریت این طرح را به تصویب برسانیم.

وی افزود: طبق قانون یک پزشک پس از پایان دوره آموزشی باید 3 برابر طول مدت آموزشی را در مناطق محروم خدمت کند اما اگر پس از پایان دوره آموزشی نخواست که در مناطق محروم به خدمت بپردازد، وزارت بهداشت، تنها او را 60 میلیون تومان جریمه می‌کند و او هم به راحتی این جریمه را می‌پردازد و سپس در کلانشهرها مشغول به کار می‌شود.

خسروی تأکید کرد: متأسفانه ما قانون داریم اما اهرم فشار نداریم.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها