امروز : شنبه ۱ مهر ۱۳۹۶ - 2017 September 23
۰۵:۰۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 54718
تاریخ انتشار: ۷ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۴
تعداد بازدید: 68
به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام سید مهدی موسوی‌نژاد نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی در ...

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام سید مهدی موسوی‌نژاد نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی در نشست علنی امروز خانه ملت در سخنانی به عنوان اولین موافق دو فوریت طرح اصلاح بند 3 ماده واحده قانون برقراری عدالت اموزشی در پذیرش دانشجو در دوره‌های تحصیلات تکمیلی و تخصصی، اظهار داشت: متأسفانه هر طرحی که درباره مناطق محروم ارائه می‌شود، با مخالفت‌هایی مواجه می‌شود.

وی افزود: باید توجه داشته باشیم که این طرح روز گذشته نوشته نشده بلکه کمیسیون بهداشت چند ماهی است که به دنبال نگارش این طرح است و البته با وزیر بهداشت هم در این زمینه هماهنگی لازم انجام شده و او هم این طرح را قبول کرده است.

موسوی‌نژاد در بخش دیگری از سخنانش تصریح کرد: باید تدبیری بیاندیشیم که مناطق محروم کشور از نظر دارا بودن پزشک متخصص تقویت شوند، لازمه این موضوع، ایجاد انگیزه در پزشکان متخصص است، مناطق محروم از پزشک متخصص محرومند، به همین دلیل جان افراد در خطر است، بنابراین چرا آقای لاهوتی به عنوان مخالف طرح تصور می‌کند که این موضوعات خسارت نیست؟!

در ادامه این جلسه حسینعلی شهریاری نماینده مردم زاهدان و رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس نیز در سخنانی به عنوان دومین و آخرین موافق دو فوریت طرح مذکور، گفت: از آنجایی که در ماده واحده این طرح در نظر گرفته شده 30 درصد سهمیه مازاد بر ظرفیت در رشته‌های دستیاری پزشکی به مناطق محروم به داوطلبان بومی اختصاص یابد، به همین دلیل در این زمینه به کسی ظلم نمی‌شود چون مازاد بر ظرفیت است.

وی با بیان اینکه در اکثر نقاط محروم کشور، پزشک متخصص وجود ندارد، گفت: برخی از پزشکان متخصص در ابتدای فعالیت‌شان به مناطق محروم اعزام می‌شوند اما پس از یک سال فعالیت در این مناطق، از آنجا می‌روند در حالی که در این زمان کارایی بهتری دارند اما آنجا را ترک می‌کنند و به شهرهای بزرگ می‌آیند.

شهریاری تأکید کرد: ما می‌خواهیم بومی‌گزینی کنیم و پس از آنکه فرزندان مناطق محروم پزشک شدند را در همان جا درخواست کنیم که بمانند و فقط در آن مناطق خدمت کنند.

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در پایان گفت: ما نمی‌توانیم شاهد آن باشیم که اکثر افراد در مناطق محروم به دلیل کمبود پزشک متخصص جانشان را از دست بدهند.

به گزارش فارس، وکلای ملت پس از استماع سخنان موافقان و مخالفان دو فوریت طرح مذکور، با 182 رأی موافق، 16 رأی مخالف و 7 رأی ممتنع از 231 نماینده حاضر در جلسه،دو فوریت آن را به تصویب رساندند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها