امروز : سه شنبه ۵ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۰۰:۴۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 54719
تاریخ انتشار: ۷ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۴
تعداد بازدید: 36
به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، جواد هروی نماینده مردم قائنات در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز خانه ...

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، جواد هروی نماینده مردم قائنات در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز خانه ملت در سخنانی به عنوان طراح طرح اصلاح بند 3 ماده واحده قانون برقراری عدالت آموزشی در پذیرش دانشجو در دوره‌های تحصیلات تکمیلی و تخصصی، اظهار داشت: اگر قرار است این طرح از تصویب نمایندگان مجلس بگذرد باید بگویم فرصت ما بسیار محدود است، ما به دنبال عدالت آموزشی در راستای پذیرش دانشجو در این دوره‌ها هستیم.

وی افزود: بسیاری از پزشکان متخصص، حاضر به فعالیت در مناطق محروم نیستند به همین دلیل ما باید به دنبال تدوین قانونی باشیم که بتواند این معضل را حل کند.

هروی با تأکید بر اینکه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس هم این موضوع را تأیید کرده است، گفت: از حدود 150 هزار پزشک متخصص فارغ‌التحصیل نزدیک به 25 درصد آنان، افرادی هستند که به دلیل اشباع پزشک متخصص،  به مشاغل کاذب روی می‌آورند در حالی که بسیاری از مناطق محروم نیازمند پزشک متخصص هستند.

این نماینده مجلس همچنین تأکید کرد: بسیاری از مناطق محروم، روستاها و شهرهای ما به دلیل نداشتن پزشک متخصص، با مشکلات جدی مواجه هستند، در حالی که ما با کمبود پزشک متخصص در میانگین ملی مشکلی نداریم.

نماینده قائنات در پایان تصریح کرد: متأسفانه تقسیم ناعادلانه پزشکان متخصص در سطح کشور، موجب بروز این اتفاقات شده است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها