امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۱۲:۱۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 54723
تاریخ انتشار: ۷ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۶
تعداد بازدید: 151
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از اردبیل، علی واحد صبح امروز در مراسم گرامیداشت هفته گردشگری در قطب گردشگری ایران اظهار داشت: ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از اردبیل، علی واحد صبح امروز در مراسم گرامیداشت هفته گردشگری در قطب گردشگری ایران اظهار داشت: ما در ایام تعطیلات نوروزی و تابستانی شاهد حضور گردشگران بی‌شماری در شهر سرعین بودیم که مقصد عمده گردشگران ورودی به استان اردبیل بود.

وی تصریح کرد‌: این میزان ورود گردشگران نسبت به سال‌های گذشته 10 تا 15 درصد در نیمه اول امسال افزایش داشته که این افزایش را مدیون برگزاری جشنواره‌های مختلف بهاری و تابستانی و همچنین نو‌سازی و بهسازی آب‌های گرم منطقه سرعین بودیم.

فرماندار شهرستان سرعین از افزایش 20 درصدی ظرفیت مراکز اقامتی و گردشگری در سرعین نسبت به سال‌های گذشته خبر داد و گفت: بیش از 200 هتل، هتل - آپارتمان، میهمان‌پذیر و 100 خانه استیجاری در این شهر میزبان گردشگران بودند که ما در اقدامی سازنده با همکاری میراث فرهنگی سعی کردیم تا این فضاها را تقویت کرده و توسعه دهیم.

واحد عنوان کرد: ما برای نیمه دوم سال نیز برنامه‌ریزی‌های مناسبی را انجام دادیم تا همچنان شاهد حضور گردشگران حداقل در تعطیلات پایان هفته و میان‌ هفته مناسبتی باشیم.

این مسئول افزود: کار گروه‌های مختلف در حال برنامه‌ریزی هستند تا برای سومین سال متوالی جشنواره گردشگری زمستانی را در سرعین مهیا کنند تا به مانند سال‌های گذشته شاهد حضور گردشگران در فصل برفی و سرد سال در سرعین باشیم تا از این زیبایی‌ها و مواهب خدادادی نیز استفاده کنند.

فرماندار شهرستان سرعین به ابعاد توسعه‌ای صنعت گردشگری و درآمد‌زایی آن به همراه بعد اشتغالزایی این صنعت اشاره کرد و یادآور شد: صنعت گردشگری به عنوان دومین محور توسعه استان اردبیل از ظرفیت عظیمی برخوردار است که به نظر می‌رسد این ظرفیت علیرغم توانمندی و قابلیت‌های بی‌نظیر مغفول مانده است و انتظار داریم در این زمینه راهکارهای عملیاتی و اجرایی صورت گیرد.

واحد شهر سرعین را قطب گردشگری و کانون توجه گردشگران داخلی و خارجی اعلام  کرد و افزود: در این زمینه آنچه که بسیار مهم و اساسی به نظر می‌رسد تامین و تدارک زیرساخت‌ها است که ما امسال بخش عمده‌ای از اعتبارات را به این امر اختصاص دادیم.

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از اردبیل،  این مسئول در پایان سخنان خود با تاکید بر ظرفیت عظیم این شهر به عنوان منطقه آزاد گردشگری اذعان داشت: این امر می‌تواند مزایای بسیاری با خود به همراه داشته باشد که انتظار داریم در این زمینه گام‌های جدی برداشته شده و یک حرکت رو به جلو را شاهد باشیم.

انتهای پیام/62004/ی30/پو3002
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها