امروز : پنجشنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 22
۰۹:۲۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 54728
تاریخ انتشار: ۷ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۶
تعداد بازدید: 71
به گزارش خبرنگار جامعه فارس، محمد صالح رضا خانی، مدیر مجموعه سعدآباد  گفت:کاخ «احمدشاهی» که از اوایل انقلاب در اختیار بسیج خواهران بود طی مذاکرات ...

به گزارش خبرنگار جامعه فارس، محمد صالح رضا خانی، مدیر مجموعه سعدآباد  گفت:کاخ «احمدشاهی» که از اوایل انقلاب در اختیار بسیج خواهران بود طی مذاکرات متعدد سرانجام به خانواده بزرگ میراث فرهنگی بازگردانده شد.

مدیر مجموعه سعدآباد با اشاره به تقارن این رویداد خجسته با هفته گردشگری و هفته دفاع مقدس افزود:پس از انقلاب،این محل که تاکنون به عنوان پایگاه مرکزی بسیج خواهران استان تهران، استفاده می‌شده و برای عموم قابل بازدید نبوده است در آینده به مجموعه کاخ های قابل بازدید اضافه می شود.

این مقام مسئول ضمن اشاره به نیاز جدی بنای این کوشک به مرمت و بازسازی تأکید کرد: قرار است با تأمین اعتبار لازم از سوی سازمان میراث فرهنگی،این محل پس از بازسازی،مرمت و آماده سازی جهت بازدید علاقمندان به تاریخ و فرهنگ گشایش یابد.

وی در خصوص تاریخچه این بنا اظهار داشت:کاخ احمد شاهی در اراضی شمالی مجموعه سعدآباد واقع شده و قدیمی‌ترین کاخ موجود در این مجموعه است که در اواخر سلطنت احمد شاه قاجار و از سال ۱۲۹۷، ساخت آن آغاز و در هنگام وزارت جنگی رضا خان،ساخت بنای آن به پایان رسید.
انتهای پیام/
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها