امروز : دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 19
۲۰:۰۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 54740
تاریخ انتشار: ۷ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۸
تعداد بازدید: 70
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه آمریکایی «نیویورک تایمز»، طبق اسناد به تازگی فاش شده و همچنین مصاحبه با ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه آمریکایی «نیویورک تایمز»، طبق اسناد به تازگی فاش شده و همچنین مصاحبه با مقامات، آژانس امنیت ملی آمریکا از سال 2010، جمع آوری گسترده اطلاعات برای ایجاد نمودارهای پیشرفته از ارتباطات اجتماعی مردم آمریکا را توسعه دادند.

این ارتباطات اجتماعی می‌توانست معاشرت‌ها و مکان این ارتباطات در یک زمان خاص، همراهان سفر افراد و همچنین اطلاعات شخصی شهروندان آمریکایی را ردیابی کند.

روزنامه نیویورک تایمز در گزارش خود خبر داد که آژانس امنیت ملی آمریکا به مدت تقریبا سه سال در حال ردیابی ارتباطات اجتماعی برخی شهروندان بوده است.

طبق این گزارش که با استناد به افشاگری‌های «ادوارد اسنودن»، پیمانکار سابق آژانس امنیت ملی آمریکا تهیه شده، مأموران این آژانس با تحلیل شنودهای جمع‌آوری شده، علاوه بر ردیابی افراد تحت نظر، ارتباطات اجتماعی او را نیز رصد می‌کرده‌اند.

این روزنامه آمریکایی ادامه داد: این آژانس جاسوسی آمریکا تحلیل تماس تلفنی و ارتباطات اینترنتی و ایمیلی را در نوامبر 2010 آغاز کرد تا شبکه‌های ارتباطات اجتماعی شهروندان آمریکایی را به منظور اهداف اطلاعات خارجی مورد آزمایش قرار دهند.

آژانس امنیت ملی آمریکا حاضر نشد این مسئله را اعلام کند که چه تعداد آمریکایی تحت تأثیر این تلاش‌های جاسوسی آنها قرار گرفته است.

اسناد منتشر شده توضیحی درباره نتیجه‌ای که این جاسوسی آژانس امنیت ملی آمریکا از ارتباطات اجتماعی شهروندان آمریکایی داشته است، ارائه نکرد.

اطلاعات جدید به دست آمده، پرده دیگری از رسوایی ننگینی است که آژانس امنیت ملی آمریکا به وجود آورده است.

اسنودن حدود سه ماه پیش در مصاحبه با روزنامه انگلیسی گاردین از برنامه‌ای تحت عنوان «پریسم» پرده برداشت که این برنامه به نهادهای امنیتی آمریکا اجازه می‌داد به صورت مخفیانه از میلیون‌ها تماس تلفنی و ارتباطات اینترنتی شهروندان آمریکایی و شهروندان کشورهای دیگر جاسوسی کنند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها