امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۰۸:۰۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 54750
تاریخ انتشار: ۷ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۱۰
تعداد بازدید: 68
به گزارش خبرنگار آئین و اندیشه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، بر اساس نقل قول محدثان، امروز (23 ذی‌القعده) روز زیارتی مخصوص امام ...

به گزارش خبرنگار آئین و اندیشه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، بر اساس نقل قول محدثان، امروز (23 ذی‌القعده) روز زیارتی مخصوص امام رضا(ع) است.

زیارت آن حضرت در جایگاه والایی قرار دارد، تا جایی که جواد الائمه(ع) ثواب زیارتی پدر بزرگوارش را بالاتر از ثواب زیارتی امام حسین(ع) دانسته و می‌فرماید: زیارت پدرم افضل است، زیرا حضرت اباعبدالله الحسین(ع) را همه مردم زیارت مى‌کنند؛ اما پدرم را جز خواص شیعه زیارت نمى‌کنند.

شاید دلیل این فرمایش امام این باشد که آن زمان انشعاباتی در شیعه رخ داده بود و برخی از جمله اسماعیلی‌ها در امام کاظم(ع) توقف کرده (واقفیه) و امامت امام رضا(ع) را انکار می‌کردند. این در حالی است که امام موسی کاظم(ع) فرمودند: «هرکس قبر فرزندم علی را زیارت کند، برای او هفتاد هزار حج مقبول نوشته می‌شود؛ و هم‌چون کسی است که خداوند متعال را در عرش زیارت کرده است.» (الأمالی للصدوق، المجلس الخامس و العشرون‏، ص121)

در واقع، زیارت امام معصوم یک سفر کامل معنوی است و اگر کسی با شرایط خاصی که در مناسک زیارت بیان می‌شود، بارگاه معصوم را زیارت کند، در هر قدمی که برای زیارت برمی‌دارد، به رشدی معادل رشد یک حج مقبول نائل می‌شود. قطعاً شرط تحقق این امر، شناخت و معرفت حقیقی امام است و این شناخت در پیروی از سیره آن انفاس نورانی تجلی می‌کند.

به مناسبت فرا رسیدن 23 ذی‌القعده روز زیارتی مخصوص امام رضا(ع) مولودی شنیدنی سیدمهدی میرداماد منتشر می‌شود:
 
مولودی شنیدنی سیدمهدی میراداماد برای امام رضا (ع)


لینک دانلود
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها