امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۱۲:۲۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 54766
تاریخ انتشار: ۷ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۰۶
تعداد بازدید: 82
منوچهر جهانیان در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس اظهار داشت: طی 6 ماه نخست امسال 2 میلیون و 622 هزار و 108 نفر گردشگر خارجی به ایران سفر کرده است این ...

منوچهر جهانیان در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس اظهار داشت: طی 6 ماه نخست امسال 2 میلیون و 622 هزار و 108 نفر گردشگر خارجی به ایران سفر کرده است این در حالی است که این آمار برای مدت مشابه سال گذشته 2 میلیون و 49 هزار و 42 نفر بوده است.

وی افزود: بر اساس آمارها ورود گردشگر خارجی به ایران در 6 ماه نخست امسال 28 درصد رشد را نشان می‌دهد.

گردشگر ورودی گوی سبقت را از گردشگر خروجی ربود

معاون گردشگری کشور در خصوص آمار گردشگر در شهریورماه امسال نیز گفت: تعداد گردشگران خارجی ورودی به ایران در شهریور ماه امسال 583 هزار و 745 نفر بوده است در حالی که در این ماه، آمار گردشگران ایرانی که به خارج از کشور سفر کرده‌اند 516 هزار و 821 نفر بوده است.

جهانیان افزود: آمارها کاهش 13 درصدی خروج گردشگر از کشور را نشان می‌دهد که این بار، آمارهای ورود و خروج گردشگر، معکوس شده است و آمارهای ورود گردشگر بالاتر از خروج گردشگر از کشور قرار گرفته است.

بهره‌برداری از ۱۴۰ پروژه گردشگری در هفته گردشگری

وی از بهره‌برداری از ۱۴۰ پروژه گردشگری در هفته گردشگری خبر داد و گفت: این پروژه‌ها شامل هتل‌، دفاتر خدمات مسافرتی،کمپ، مجتمع های گردشگری است که برای بالغ بر 15 هزار نفر ایجاد اشتغال می کند.

سرمایه‌گذاری ۷۰ میلیارد تومانی دولت و ۸۰۰ میلیارد تومانی بخش خصوصی در گردشگری

معاون گردشگری کشور از سرمایه‌گذاری ۷۰ میلیارد تومانی دولت و ۸۰۰ میلیارد تومانی بخش خصوصی در پروژه‌های گردشگری خبر داد و گفت: میانگین ساخت این ۱۴۰ پروژه ۳،۵ سال است.

تجلیلی متفاوت به دور از انتخاب چهره‌های تکراری

جهانیان گفت: امروز در مراسم تجلیل از فعالان گردشگری، در انتخاب برگزیده‌ها تنوع بیشتری لحاظ شد و چهره‌های پژوهشگر، مستندساز، طبیعتگرد، شخصیت‌های علمی و فرهنگی انتخاب شدند. امسال از چهره‌های تکراری خبری نبود.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار