امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۰۳:۵۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 54772
تاریخ انتشار: ۷ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۰۶
تعداد بازدید: 73
به گزارش خبرنگار جامعه فارس، مجید امیدی شهرکی امروز در مراسم تودیع خود که در محل تالار ایوان شمس برگزار شد اظهار داشت: نکته‌ای که باید مورد توجه قرار ...

به گزارش خبرنگار جامعه فارس، مجید امیدی شهرکی امروز در مراسم تودیع خود که در محل تالار ایوان شمس برگزار شد اظهار داشت: نکته‌ای که باید مورد توجه قرار گیرد این است که کسی که در جایگاهی قرار می‌گیرد باید تمامی چالش‌ها را بدون هیچ گونه تنگ‌نظری دریافت کند.

وی ضمن تبریک به محمد خدادی به واسطه قبول مسئولیت در خبرگزاری ایرنا بیان داشت: خداوند کسانی را که دوست دارد به آنها فرصت دوباره می‌دهد و اینک نیز خدادی با توجه به سابقه حضور خود در این خبرگزاری در گذشته، باز هم توفیق خدمت‌گزاری در این خبرگزاری را یافته است.

این فعال عرصه رسانه با تأکید بر استفاده از سرمایه انسانی به عنوان بزرگترین سرمایه یک کشور اظهار داشت: متأسفانه این مهم فقط در کتاب‌ها مانده است.

وی متذکر شد: اگر نیروی انسانی درگیر زندگی نباشد می‌تواند محکم و متعالی کار خود را پیش ببرد و سازمان به صورت کلی کشور را به اعتدال برساند.

وی متذکر شد: خبرنگاری که حق خود را نتواند بگیرد قطعاً نمی‌تواند مطالبه‌گر حقوق مردم باشد، خبرگزاری که ساختارش به اندازه جت و هواپیما است در صورتی که از آن به اندازه ظرفیت دوچرخه بهره‌برداری شود قطعاً نخواهد توانست مطالبه‌گر حقوق مردم از دولت باشد.

امیدی شهرکی ادامه داد: خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران باید با آیتم‌های جمهوری اسلامی مطابقت داشته باشد، متأسفانه خبرگزاری را امروز به دره سقوط داده‌اند.

وی با بیان اینکه، اساسنامه این خبرگزاری مربوط به پیش از انقلاب است ادامه داد: برنامه‌ها نیز بر اساس این اساسنامه طرح‌ریزی می‌شود این در حالی است که در ابتدای امر لازم است ریشه‌های آسیب‌زای خبرگزاری پیدا شود.

مدیر عامل سابق خبرگزاری ایرنا با طرح سؤالی مبنی بر اینکه چه استفاده‌ای از شورای عالی و مجمع عمومی این خبرگزاری می‌شود؟ اظهار داشت: متأسفانه طی ماههای اخیر دفاتر خارجه خبرگزاری ایرنا با مشکل روبه‌رو شده‌اند این در حالی است که وزیر اقتصاد عضو شورای عالی این خبرگزاری است بر همین اساس لازم است این ظرفیت‌ها مجدداً احیا شود.

وی با اشاره به رشد پی در پی خبرگزاری‌ها در کشور بیان داشت: در هیچ جای دنیا با این سرعت و با این تعداد خبرگزاری ایجاد نمی‌شود.

امیدی شهرکی با بیان اینکه، وظیفه خبرگزاری ایرنا این است که برای دستگاه‌های دولتی کارهای فنی و حرفه‌ای انجام دهد ادامه داد: در این میان برخی از دستگاه‌ها به خودشان اجازه دادند که با خبرگزاری ایرنا رقابت کنند.

مدیرعامل سابق خبرگزاری ایرنا با تأکید بر اینکه، یک خبرگزاری باید دارای آیتم‌های مختلف باشد بیان داشت: برخی از خبرگزاری‌ها که ادعای خبرگزاری دارند در حد سایت یا وبلاگ نیز نیستند در این صورت لازم است وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در برابر این دسته از خبرگزاری‌ها برخورد صورت دهد و آنان را بازخواست کند.

وی متذکر شد: شأن خبرگزاری این نیست که هر کسی که ادعایی کرد، برای آن مجوز صادر شود و فکر کند که ایرنا رقیب آن است.

به گفته وی، ایرنا خبرگزاری مادر است و می‌تواند بایستد و میدان‌داری سایر خبرگزاری‌ها را کند.

امیدی شهرکی در ادامه سخنان خود با اشاره به قدمت 80 ساله خبرگزاری ایرنا یادآور شد: خوش‌بین هستم که محمد خدادی این خبرگزاری را به جایگاه اصلی خودش رهنمون کند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها