امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۰۵:۵۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 54781
تاریخ انتشار: ۷ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۱۰
تعداد بازدید: 79
به گزارش  خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، به نقل از روابط عمومی و اطلاع رسانی موسسه مطالعات تاریخ معاصر ایران، موسی حقانی رئیس همایش ...

به گزارش  خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، به نقل از روابط عمومی و اطلاع رسانی موسسه مطالعات تاریخ معاصر ایران، موسی حقانی رئیس همایش بین المللی «کالبدشکافی سیاست انگلیسی ها در ایران» با بیان این خبر افزود: بخشی از اسنادی که در همایش مورد بحث و بررسی قرار می‌گرند جدید هستند اما بخشی دیگر اسناد مهمی است که به رغم اهمیت کمتر مورد توجه قرار گرفته و لازم است تا برای بهره برداری مناسب دوباره مورد بازبینی قرار گیرد.

رئیس موسسه مطالعات تاریخ معاصر ایران با تاکید بر اینکه بهره برداری از اسناد از انتشار اسناد جدید اهمیت بیشتری دارد، افزود:

اسناد زیادی به خصوص بعد از انقلاب منتشر شده اما در مقالات و آثاری که در همین دوره منتشر شده کمتر به این اسناد رجوع شده است و ما در تحقیقات تحلیل‌های مبتنی بر این مجموعه‌های سندی را کمتر می‌بینیم.

وی تاکید کرد: برجسته‌سازی اسناد مهم موجود و تذکر دادن اهمیت آن به مخاطبان بویژه محققین می‌تواند سبب تعمیق مطالعات و پژوهش‌های تاریخی موثر باشد.

گفتنی است، نخستین همایش بین المللی «کالبدشکافی سیاست انگلیسی ها در ایران» 7 و 8 آبان ماه جاری در موزه دفاع مقدس برگزار خواهد شد. علاقه مندان به شرکت در این همایش می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر به نشانی اینترنتی http://www.iichs.org/ مراجعه کنند.
انتهای پیام/
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها