امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۰۰:۳۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 5479
تاریخ انتشار: ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۰۳:۵۰
تعداد بازدید: 138
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از اداره اخبار مجلس، «مشاهد حسین» رئیس کمیسیون سیاست خارجی مجلس سنای پاکستان عصر امروز ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از اداره اخبار مجلس، «مشاهد حسین» رئیس کمیسیون سیاست خارجی مجلس سنای پاکستان عصر امروز با علاءالدین بروجردی رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت‌وگو کرد.

بروجردی در ابتدای این دیدار ضمن ابراز خرسندی از روند رو به رشد همکاری‌های دوستانه دو کشور در عرصه‌های گوناگون به ویژه اجرای خط لوله انتقال گاز ایران به پاکستان، گفت: ایران و پاکستان به عنوان دو کشور بزرگ اسلامی و همسایه با برخورداری از سابقه دیرینه مناسبات حسنه و دوستانه از ظرفیت‌های بزرگی برای کمک به تقویت امنیت و آرامش در منطقه و جهان اسلام برخوردارند.

وی از پاره‌ای اقدامات مانند حمله به شیعیان در پاکستان به عنوان تلاش دشمنان مشترک دو ملت برای ایجاد اختلاف و تفرقه‌ میان دو ملت نام برد و تأکید کرد: نباید اجازه داد دشمنان دو کشور با این قبیل اقدامات در روند گسترش روابط دوستانه فیمابین خلل ایجاد کنند.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در ادامه با اشاره به اقدام اخیر گروه‌های تروریستی تکفیری در اهانت به مزار صحابه پیامبر اسلام «حجر بن عدی» در سوریه، گفت: دشمنان امت اسلامی با استفاده از برخی جهالت‌ها و تفکرات افراطی ضداسلامی سعی در خراب کردن وجهه اسلام در افکار عمومی جهان و دامن زدن به اختلافات و درگیری‌های مذهبی در منطقه دارند.

در ادامه این دیدار «مشاهد حسین» رئیس کمیسیون سیاست خارجی مجلس سنای پاکستان نیز ضمن تأکید بر اهمیت گسترش همکاری‌های دوستانه با جمهوری اسلامی ایران در عرصه‌های مختلف برای کشورش، گفت: همه گروه‌های سیاسی در پاکستان بر اهمیت راهبردی همکاری‌ها دوستانه با ایران تأکید دارند.

وی همچنین با اشاره به تلاش دشمنان امت اسلامی برای ایجاد درگیری و تفرقه مذهبی در جهان اسلام تصریح کرد: کشورهای اسلامی به ویژه ایران و پاکستان باید با هوشیاری و رایزنی‌های مستمر این توطئه را خنثی کنند.

رئیس کمیسیون سیاست خارجی مجلس پاکستان در اهمیت گسترش همکاری‌ها و رایزنی‌های دو کشور در قبال موضوعات و تحولات منطقه و جهان اسلام تأکید کرد.

وی اجرای خط لوله انتقال گاز ایران به پاکستان گام مهمی در توسعه همکاری‌های فیمابین دانست.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها