امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۰۴:۴۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 54804
تاریخ انتشار: ۷ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۰۴
تعداد بازدید: 61
حجت‌الاسلام مهدی طائب کارشناس مسائل سیاسی در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، با اشاره به عدم صداقت دولت ...

حجت‌الاسلام مهدی طائب کارشناس مسائل سیاسی در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، با اشاره به عدم صداقت دولت آمریکا برای درخواست مذاکره با ایران اظهار داشت: در بحث مذاکرات اعتماد به طرف مقابل مطرح نیست و ابتدا باید ثابت شود که آمریکا در ادعای مذاکره دروغ گفته و صادق نبوده است.
 
طائب با بیان اینکه رابطه با آمریکا در هیچ زمینه‌ای به عنوان راه‌حل رفع مشکلات محسوب نمی‌شود، اضافه کرد: آمریکا مجبور است ضعف و درماندگی خود را که باید برای هر کار از رژیم صهیونیستی اجازه بگیرد بپوشاند اما برای همه این موضوع مشخص شده و از این رو آمریکا در یک سردرگمی گرفتار شده است.
 
وی با تاکید بر اینکه هیچ دیپلمات کارکشته‌ای در مذاکرات به طرف مقابل اعتماد نمی‌کند، افزود: در حال حاضر آمریکا واقعیتش روشن شده و همه می‌دانند که در بحث مذاکره صادق نبوده و توانمندی‌اش نیز دروغین است.
 
طائب با اشاره به قابل تقدیر بودن صحبت‌های روحانی مبنی بر اینکه ما اهل گفت‌وگوی بدون پیش‌شرط هستیم، خاطرنشان کرد: اگر آمریکا این گفت‌وگوی بدون پیش‌شرط را بپذیرد و قبول کند تا به حال متجاوز بوده و حقوق ملت ما را زیر پا گذاشته، این یک دستاورد برای ماست و انتظار زیادی از آمریکا نداریم و اتفاقا اگر کسی انتظار داشته باشد که در ارتباط با آمریکا مشکلات اقتصادی ما حل شود یعنی ماهیت آمریکا را نشناخته است چرا که آنها خودشان دچار مشکلات اقتصادی هستند.
 
این کارشناس مسائل سیاسی با بیان اینکه آمریکایی‌ها 4 سال پیش در موقعیتی نبودند که مثل حالا مجبور شوند بگویند بدون پیش‌شرط حاضر به گفت‌وگو هستیم، بیان داشت: این حاصل مقاومت چندین ساله جمهوری اسلامی در مقابل آمریکاست و آمریکا اگر می‌خواهد حسن نیت خود را نشان دهد باید از شیطنت دست بردارد و به قول خودشان حسن نیت عملی نشان دهد.
 
وی تاکید کرد: اینکه آیا واقعا آمریکا در عمل حسن نیت خود را نشان می‌دهد یا خیر بستگی به این دارد که اوبامای منهای اسرائیل حاکم باشد و همانطور که آقای روحانی گفت ما باید از آمریکا یک صدای واحد بشنویم.
 
طائب بر همین اساس خاطرنشان کرد: البته اینکه فکر کنیم لابی صهیونیستی از آمریکا بیرون می‌رود یک ساده‌اندیشی است.
 
این کارشناس مسائل سیاسی با اشاره به دستاوردهایی که باید از مذاکره با آمریکا حاصل شود، گفت: شناخت بهتر آمریکا و توجه به اینکه آنها دیگر ابرقدرت سابق نیستند و تصمیم‌گیرنده اصلی نه اوباما بلکه لابی صهیونیستی است و آمریکا خود در مشکلات اقتصادی دست و پا می‌زند،‌می‌تواند از دستاوردهای این مذاکره باشد.
 
وی تاکید کرد: وقتی جمهوری اسلامی می‌گوید که ما بدون پیش‌شرط گفت‌وگو می‌کنیم، قطعاً در صحبت خود صادق است.
 
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها