امروز : شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 17
۲۳:۱۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 54823
تاریخ انتشار: ۷ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۰۸
تعداد بازدید: 110
به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس در دوشنبه، «محمد باقر خرمشاد» رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی که در رأس هیئتی در نشست بزرگداشت دهمین سالگرد ...

به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس در دوشنبه، «محمد باقر خرمشاد» رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی که در رأس هیئتی در نشست بزرگداشت دهمین سالگرد تشکیل کنگره رهبران ادیان سنتی جهان در قزاقستان حضور داشت پس از سخنرانی در این نشست در دانشگاه اوراسیا حضور یافتند.

پس از معرفی و بازدید از موزه دانشگاه اوراسیا در جلسه‌ای که با حضور هیئت همراه وی از جمله «خسرو پناه» رئیس بنیاد حکمت و فلسفه، «حلمی» رئیس مرکز گفت‌وگوی ادیان و «صابری» رایزن فرهنگی و همچنین معاونین و رؤسای دانشکده‌های این دانشگاه تشکیل شد، شرکت کردند.

در ابتدای جلسه معاون دانشگاه اوراسیا ضمن خیر مقدم از خرمشاد و هیئت همراه وی به معرفی دانشگاه پرداخته و خواستار گسترش همکاری‌ها و روابط علمی، آموزشی و فرهنگی با مراکز علمی، فرهنگی و آموزشی جمهوری اسلامی ایران شدند و  جود اتاق ایران و مرکز ایران‌شناسی که در سال گذشته افتتاح شد را فرصت مناسبی برای توسعه همکاری‌ها برشمردند.

پس از آن هر یک از رؤسای دانشکده‌ها نیز با اشاره به نوع فعالیت دانشکده مربوطه خواهان همکاری‌های متقابل شدند که «سامال» رئیس دانشکده شرق‌شناسی درخواست ایجاد اتاق ویدئو کنفرانس برای ایجاد ارتباط با اساتید دانشگاه‌ها و شخصیت‌های علمی جمهوری اسلامی ایران با اساتید و دانشجویان دانشگاه شدند.

بائو بیک رئیس دانشکده روابط بین‌الملل نیز در سخنانی با اشاره به ارتباط خوب این دانشکده با رایزنی فرهنگی درخواست اعزام استاد از ایران برای راه‌اندازی زبان فارسی را داشت.

در ادامه جلسه، خرمشاد نیز ضمن ابراز خرسندی از اینکه این دومین بار است که در این دانشگاه حضور می‌یابد و با اشاره به روابط خوب جمهوری اسلامی ایران و جمهوری قزاقستان با تشکر از حضور «سلطان نظربایف» رئیس جمهور محترم قزاقستان که در مراسم تحلیف دکتر «روحانی» رئیس جمهور اسلامی ایران شرکت کردند، آمادگی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی را برای زمینه سازی عقد تفاهم نامه این دانشگاه با دانشگاه‌های جمهوری اسلامی ایران را اعلام کرد و با توجه به درخواست دانشگاه مبنی بر راه‌اندازی آموزش زبان فارسی قول مساعد دادند که در اسرع وقت نسبت به اعزام استاد برای این منظور اقدام گردد.

در ادامه خسرو پناه رئیس بنیاد فلسفه و حکمت نیز آمادگی این مؤسسه را برای همکاری در ترجمه آثار فارابی به زبان قزاقی اعلام کرد.

سفیر جمهوری اسلامی ایران در قزاقستان نیز با اشاره به اهمیت روابط گسترده و خوب بین 2 کشور آمادگی سفارت را برای هر نوع همکاری و مساعدت اعلام کرد. در ادامه مقرر شد که با هماهنگی و پیگیری رایزنی فرهنگی با مسئولین دانشگاه و دانشکده‌ها نسبت به اجرایی کردن مباحث مطرح شده مخصوصا اعزام استاد، برگزاری نشست‌های مشترک ایران‌شناسی و راه‌اندازی و مباحث گفت‌وگو از طریق ویدئو کنفرانس پیگیری و اقدامات لازم را به عمل آورند.
انتهای پیام/خ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها