امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۰۴:۴۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 54831
تاریخ انتشار: ۷ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۰۲
تعداد بازدید: 65
محمد کشتی آرای در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، با اشاره به تحولات بازار ارز در چند روز اخیر، اظهارداشت: ...

محمد کشتی آرای در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، با اشاره به تحولات بازار ارز در چند روز اخیر، اظهارداشت: گفته می‌شد اگر نتیجه سفر رئیس جمهور مثبت باشد و یا مذاکرات موفق باشد، امکان کاهش بیشتر قیمت ارز وجود دارد.

وی افزود: با توجه به اهمیت صادرات غیر نفتی و رونق صادرات با نرخ فعلی ارز رئیس کل بانک مرکزی بر تثبیت قیمت ارز تاکید کرد و به همین مساله بر کاهش قیمت‌ها در بازار تاثیر‌گذار بود.

رئیس اتحادیه کشوری طلا و جواهر ادامه داد: یکی از پنج محور اصلی سیاست‌های دولت تثبیت نرخ ارز بود و این اقدام بانک مرکزی در راستای این مهم بود، بنابراین تاثیر مسائل سیاسی نتوانست نرخ ارز را تغییر دهد.

وی با اشاره به شوک قیمتی روز گذشته در بازار ارز و بازگشت مجدد قیمت‌ها، تصریح کرد: علت بروز این پدیده این بود که عرضه و تقاضا نقش مهمتری در بازار را ایفا کردند؛ نقش پررنگ عرضه و تقاضا در بازار به دلیل این بود که بسیاری از فعالان اقتصادی منتظر نتیجه سفر رئیس جمهور و بودند اما هم‌اکنون این انتظار در بازار وجود ندارد.

کشتی آرای گفت: سیاست‌ها در حال حاضر به سمت تثبیت نرخ ارز حرکت می‌کند و به نظر می‌رسد در روزهای آینده شاهد کاهش نوسان‌ها در بازار ارز باشیم؛ بنابراین التهاب قیمتی در بازار تعدیل خواهد شد.

انتهای پیام/ر
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها