امروز : یکشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 16
۰۲:۰۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 5485
تاریخ انتشار: ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۰۳:۵۰
تعداد بازدید: 132
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس«روح الله  احمدزاده کرمانی» معاون سابق رئیس جمهور و رئیس سابق سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس«روح الله  احمدزاده کرمانی» معاون سابق رئیس جمهور و رئیس سابق سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور با حضور در منزل کمال الملک سینمای ایران، ضمن تجلیل از ده ها سال فعالیت ارزشمند هنری این بازیگر پیشکسوت خدمات و فعالیت استاد جمشید مشایخی را در عرصه هنر ستود.

استاندارسابق فارس در این دیدار با تجلیل از مقام شامخ و ارزشمند استاد جمشید مشایخی با بیان این که فعالیت های هنری و بازی های ماندگار این هنرمند بزرگ هیچ گاه از ذهن مردم ایران پاک نخواهد شد بر تکریم و تجلیل از هنرمندان پیشکسوت سینما، تئاتر و تلویزیون تاکید کرد.

در این دیدار که در فضایی سرشار از صمیمیت و در منزل استاد جمشید مشایخی برگزار شد، احمدزاده کرمانی با اشاره به جایگاه هنر و نقش هنرمندان در پیشبرد و تبیین جایگاه فرهنگ و هنر در جامعه گفت: تصدی گری فرهنگ باید به جای این که در دست مدیران دولتی باشد باید بر عهده خود هنرمندان قرار گیرد.

وی با اشاره به آیه شریفه قرآن کریم که می فرماید «امانت را باید به اهل آن واگذار کرد» افزود: موضوع هنر و تصدی گری در حوزه هنر باید به خود اهالی هنر واگذار شود.

جوان ترین کاندیدای احتمالی انتخابات ریاست جمهوری یازدهم  خاطرنشان کرد: حوزه فرهنگ و هنر باید یکی از مهمترین دغدغه های دولت یازدهم باشد و این دولت باید با اهمیت دادن به هنرمندان و توجه به حوزه هنر فضاهای جدیدی را در حوزه فرهنگ به وجود بیاورد.

در این دیدار همچنین استاد جمشید مشایخی بازیگر پیشکسوت سینمای ایران که نقش های ماندگاری را از جمله کمال الملک و سلطان صاحبقران را بازی کرده است با تجلیل از روحیه هنردوستی دکتر احمدزاده کرمانی گفت: هنر انسان را به حقیقت می رساند بنابراین مخالفت کردن با هنر در حقیقت با مخالف با حقیقت است.

این بازیگر پیشکسوت افزود: حوزه هنر باید یکی از مهمترین حوزه های مورد دغدغه برای مسئولان باشد و من معتقد هستم افرادی که سکان خدمتگزاری به مردم را بر عهده دارند در باید در کنار خدمتگزاری به مردم، به موضوع هنر و جایگاه هنرمندان بیش از پیش توجه کنند.

جمشید مشایخی اضافه کرد: ایران همواره زیست گاه و خاستگاه مردان بزرگی بوده که در طول تاریخ برای ایران افتخار آفرینی کردند  که البته من معتقد هستم این روحیه ایثارگری همچنان در بین ایرانیان زنده است و نمونه آن را می توان در 8 سال جنگ تحمیلی مشاهده کرد.

بازیگر فیلم بیاد ماندنی 1359 در ادامه صحبت های خود با بیان این که ایثارگری هایی که از برخی جوانان ایرانی در طول هشت سال دفاع مقدس شاهد بودیم بی نظیر است، اضافه کرد:

من به عنوان هنرمند و بازیگر معتقد هستم یک بدهکاری به بچه های جبهه و جنگ دارم.

این بازیگر پیشکسوت سینمای ایران در بخش دیگری از صحبت های خود با اشاره به اعلام کاندیداتوری احمدزاده کرمانی برای انتخابات ریاست جمهوری یازدهم خاطرنشان کرد: افرادی که قصد ورود به صحنه انتخابات ریاست جمهوری را دارند باید افرادی باشند که اولا عاشق خدا و سپس عاشق مردم و فرهنگ این مرز و بوم باشند.

جمشید مشایخی در پایان این دیدار صمیمانه ضمن تجلیل از اقدامات فرهنگی دکتر کرمانی در زمان استانداری فارس و همچنین ریاست سازمان میراث فرهنگی کشور برای وی آرزوی توفیق کرد.

گفتنی است، در پایان این دیدار صمیمانه نماد ستاد انتخاباتی دکتر کرمانی که مزین به نام مقدس یا حسین (ع ) است به همراه یک جلد شاهنامه فردوسی از سوی احمدزاده کرمانی به جمشید مشایخی اهدا شد.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها