امروز : جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 20
۱۸:۳۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 54866
تاریخ انتشار: ۷ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۱۰
تعداد بازدید: 64
محسن علی‌اکبری تهیه‌کننده سینمای ایران در خصوص انتخاب فیلم سینمایی «گذشته» به عنوان نماینده سینمای ایران برای اسکار 86 در گفت‌وگو با خبرنگار سینمایی ...

محسن علی‌اکبری تهیه‌کننده سینمای ایران در خصوص انتخاب فیلم سینمایی «گذشته» به عنوان نماینده سینمای ایران برای اسکار 86 در گفت‌وگو با خبرنگار سینمایی فارس، اظهار داشت: در مجموع انتخاب دو فیلم «دربند» و «گذشته» به عنوان نامزدهای نهایی ایران برای اسکار اتفاق خوبی بود اما به اعتقاد من به نسبت فیلم «گذشته»، «دربند» فیلمی کاملا ایرانی است.

وی افزود: «گذشته» فیلمی بسیار قوی و با ساختاری استاندارد است و حضور 4 هنرمند ایرانی در این فیلم باعث شده تا بتواند به عنوان نماینده سینمای ایران به اسکار معرفی شود اما موضوع اصلی این است که تجربه ثابت کرده اسکار هیچگاه به یک کارگردان خارجی دو بار متوالی جایزه اسکار را اعطا نمی‌کند.

تهیه‌کننده فیلم سینمایی «استرداد» خاطر نشان کرد: نگاه من این است که با معرفی «دربند» نسبت به «گذشته»که فضای کاملا ایرانی دارد شاید بهتر می‌توانستیم در اسکار حضور پیدا کنیم اما من همیشه به تصمیم داوران احترام می‌گذارم حتی اگر شخصا عضو هیئت داوران بودم فیلم دیگری را انتخاب می‌کردم.

علی‌اکبری در خاتمه اظهار داشت: اصغر فرهادی فیلمساز بزرگ و مؤلفی است اما به هر حال «گذشته» نه به لحاظ موضوعی و نه به لحاظ زیبایی‌شناسی یک کشور ارتباطی با ایران ندارد و بنا بر این این فیلم از شاخصه یک فیلم ایرانی برخوردار نیست.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها