امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۱۵:۴۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 54871
تاریخ انتشار: ۷ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۰۲
تعداد بازدید: 50
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، روزنامه آمریکایی «نیویورک تایمز» در مقاله‌ای به قلم «توماس فریدمن» به دستاوردهای اخیر سفر ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، روزنامه آمریکایی «نیویورک تایمز» در مقاله‌ای به قلم «توماس فریدمن» به دستاوردهای اخیر سفر «حسن روحانی» رئیس جمهور ایران به آمریکا و گفت‌وگوی تلفنی وی با «باراک اوباما» رئیس جمهور آمریکا اشاره کرد و نوشت: در نهایت شاهد مذاکرات جدی و رو در رو میان دیپلمات های ارشد ایران و آمریکا در خصوص برنامه هسته ای ایران خواهیم بود.

روزنامه نیویورک تایمز تأکید کرد که علم ژئوپولتیک همان قدرت نفوذ است، امروز، میز مذاکرات است که مسیر ما را شکل می‌د‌هد. این اعتبار «باراک اوباما» رئیس جمهور آمریکا است.

فریدمن با اشاره به این مذاکره آمریکا و ایران تصریح کرد: پیشنهادی که ما به ایرانی‌ها ارائه می‌کنیم، باید خواسته آن‌ها مبنی بر دسترسی به توان صلح ‌آمیز هسته ‌ای را تأمین کند تا از این جهت توان علمی آن‌ها مورد تائید قرار بگیرد.

وی ادامه داد: بخاطر داشته باشید که انقلاب 1979 ایران یک انقلاب ملی و مذهبی علیه رژیمی بود که توسط غرب منصوب شده بود بنابراین داشتن برنامه هسته ای در ایران جذبه‌های ملی گرایانه دارد.

مقامات کاخ سفید در سفر اخیر رئیس جمهور ایران به نیویورک برای حضور در مجمع عمومی سازمان ملل، برای مذاکره با روحانی ابراز تمایل کردند اما ایران به دلیل فراهم نشدن برخی مقدمات پیشنهاد آمریکا را رد کرد.

در عین حال اوباما در لحظه ای که روحانی عازم تهران بود با وی تماس تلفنی برقرار کرد و در زمینه های مختلف از جمله ادامه همکاری برای فراهم آوردن زمینه در خصوص گفت‌وگوهای بعدی درباره برنامه هسته ای ایران مکالمه کردند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها