امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۰۶:۰۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 54874
تاریخ انتشار: ۷ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۰۲
تعداد بازدید: 48
به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، بنیاد تبیین اندیشه‌های امام خمینی (ره) در دانشگاه ها در بیانیه خود خطاب ...

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، بنیاد تبیین اندیشه‌های امام خمینی (ره) در دانشگاه ها در بیانیه خود خطاب به روسای محترم قوه مجریه و مجمع تشخیص مصلحت نظام اعلام کرد: با انتشار اخباری در زمینه‌سازی ایدئولوژیک بر اساس خاطرات شخصی و دو نفره میان امام خمینی (ره) و هاشمی رفسنجانی درباره مذاکره و رابطه با آمریکا و اندکی پس از آن گفتگوی تلفنی حسن روحانی با باراک اوباما، رئیس جمهور آمریکای جهان‌خوار، بر خود واجب دانستیم در راستای تبیین اندیشه های امام خمینی(ره) نکاتی را به شما یادآوری کنیم.

در ادامه این بیانیه با اشاره به سخنان امام خمینی، آمده است: اساسا ما علاقه‌ و نیازی به رابطه با آمریکا نداریم و این آمریکایی‌ها هستند که به چنین رابطه‌ای نیازمند و محتاج هستند. در همین رابطه امام (ره) فرمودند:«ما روابط با آمریکا می‌خواهیم چه بکنیم، روابط ما با آمریکا، روابط یک مظلوم با یک ظالم است. روابط یک غارت شده با یک غارتگر است. ما می‌خواهیم چه کنیم  که آنها میل دارند با ما روابط داشته باشند، آنها احتیاج دارند که با ما روابط داشته باشند، ما چه احتیاجی به آمریکا داریم، آمریکا آن طرف دنیاست، آنها می‌خواهند که بازار داشته باشند اینجا، آنها باز طمع دارند که نفت ما را بخورند. ما که، اسلام که بنا ندارد که ظلم به دیگری بکند، مظلوم هم نخواهد شد (صحیفه نور، جلد: 6، ص : 57) »

بنیاد تبیین اندیشه‌های امام خمینی (ره) در دانشگاه‌ها با تاکید بر این موضوع که برقراری رابطه با آمریکای جهان‌خوار برای هیچ دولتی در جمهوری اسلامی ایران افتخار و شرافت محسوب نمی‌شود، اعلام کرد:و چه بسا مایه ننگ نیز محسوب بشود.

در همین رابطه این بنیاد اشاره‌ای به سخنان امام خمینی کرد:«شرافتی نیست رابطه داشتن با امثال آمریکا، دولت آمریکا یک شرافت انسانی مع الاسف الآن ندارد که ما بخواهیم به واسطه آن شرافت انسانی‌اش با آن رابطه داشته باشیم . دولت آمریکا این است که دارید می‌بینید که مظلوم را در هر جا پیدا می‌کند پوست می‌کند، هر جا بتواند می‌رود و بمب سرشان می‌ریزد، هرچه بتواند ذخائر ملّت‌ها را می‌برد، ما بخواهیم روابط با اینها داشته باشیم ؟ بهتر این است که ما با اینها روابط نداشته باشیم ، بهتر این است با آنهایی که می‌خواهند ما را بچاپند رابطه نداشته باشیم (صحیفه نور، جلد: 11، ص : 35)».

در این بیانیه این نکته نیز ذکر شده است که این بهانه که به واسطه برخی مصالح و منافع به برقراری رابطه با آمریکا بپردازیم هم از نظر حضرت امام(ره) مردود و ناموجه است: «یک دسته‌ای نصیحت کنند ما را که شما باید صلح بکنید، این مال ضعف است، آن اشخاص ضعیفی که همیشه در دام آمریکا بودند یا امثال اینها از این مسایل می‌گویند لکن ما تازه خارج شدیم از این دام، دوباره حاضر نیستیم وارد بشویم، ملّت ما حاضر نیست به این که دوباره در این دام وارد بشود (صحیفه نور، جلد: 20، ص : 90)».

بنیاد تبیین اندیشه‌های امام خمینی در دانشگاه ها با بیان این موضوع که ما برای مذاکره با آمریکا پیش شرط‌های متعددی داریم، اعلام کرد: اساس همه این پیش شرط‌ها بر شکستن هیمنه و توهم ابرقدرتی امریکا و حفظ استقلال و جایگاه رفیع انقلاب اسلامی ایران در اذهان عمومی مستضعفان جهان استوار است.
 
در همین رابطه این بنیاد اشاره‌ای به سخنان امام داشت و تصریح کرد:«ما تا آخر ایستاده‌ایم و با آمریکا روابط ایجاد نخواهیم کرد، مگر این که آدم بشود و از ظلم کردن دست بردارد و از آن طرف دنیا نیاید در لبنان و نخواهد دستش را به طرف خلیج فارس دراز کند. مادامی که آمریکا این طور است و آفریقای جنوبی آن طور عمل می کند و اسرائیل هست ، ما با آنها نمی توانیم زندگی بکنیم (صحیفه نور، جلد: 19، ص : 74)».
 
در ادامه بیانیه نیز تصریح شده است: «اگر پیاده شد آقای کارتر از آن عرشی که دارد آمد روی زمین نشین‌ها تفاهم کرد، ما هم با او تفاهم می‌کنیم و به استثنای اینکه - باید- آن ظلم هایی که به ما کرده است باید جبران بکند... تفاهم کند با ما، اینطور نباشد که من در کاخ سفید نشستم و شما در کوخ نشستید و کاخ نشین با کوخ نشین باید ارباب و رعیت باشد- این - اگر این کلمه را بردارند و ما را همانطور که هستیم ، بفهمند، ادراک کنند ماها را، ما با آنها چرا رابطه ای نداشته باشیم؟ با دولت آمریکا هم رابطه پیدا می‌کنیم ، با همه جا و اما اگر وضع اینطور باشد (صحیفه نور، جلد: 11، ص : 36)».
 
این بنیاد در ادامه اشاره‌ای به دیگر سخنان امام (ره) کرد و اعلام داشت: «ما می‌خواهیم چه کنیم که پیشقدم بشویم برای اینکه نوکری کنیم ؟! پیشقدم بشویم برای اینکه هم نوکری کنیم هم همه چیزمان را تقدیم کنیم ؟! آنوقت نوکر که می‌گرفتند یک اجرتی به او می‌دادند، اینها نوکر می‌گیرند و همه چیزش را هم می‌گیرند، ما می‌خواهیم چه کنیم با اینها رابطه داشته باشیم؟ هیچ لازم نیست رابطه داشته باشیم ( صحیفه نور، جلد: 11، ص : 36)».

در ادامه بیانیه بنیاد تبیین اندیشه‌های امام خمینی (ره) در دانشگاه‌ها ذکر شده است: در خردادماه سال 67 نیز پروژه‌ای با هدف فریب آمریکا در وزارت اطلاعات طراحی شد و امام(ره) در خصوص اجرای این طرح چهار شرط اساسی را بیان فرمودند:

این بنیاد در ادامه پیرامون شرط اول امام گفت: باید همیشه در دل همه دست اندرکاران به خصوص شما که مسئولیت این فریب را بر عهده گرفته اید، بغض و کینه آمریکا محفوظ باشد.(این مساله مهمی است) چرا که آنها و سایر ابرقدرت‌ها به تنها چیزی که فکر می‌کنند نابودی اسلام و قرآن و انقلاب اسلامی است.

«توجه کنید که آن‌ها در زمینه‌های مختلف دارای سابقه می‌باشند، یک مرتبه کار به جایی نرسد که متوجه شوید به جای این که شما می‌خواهید آن ها را فریب دهید، آنها شما را فریب داده‌اند».

در ادامه بیانیه تصریح شده است: به صورتی حرکت کنید که در هر لحظه که تصمیم داشتید توان بازگو کردن مساله را صادقانه برای مردم داشته باشید.

این بنیاد اشاره‌ای به سخن امام خمینی (ره) کرد و متذکر شد: کسانی را که دنبال اینگونه ماموریت‌ها می فرستید، دارای ظرفیت لازم باشند که خدای نکرده عکس آنچه را که می‌خواهید، حاصل نشود.

بنیاد تبیین اندیشه‌های امام خمینی در دانشگاه‌ها با اشاره به 4 شرط ذکر شده، خطاب به روسای محترم قوه مجریه و مجمع تشخیص مصلحت نظام اعلام کرد: حال توضیح دهید که آیا نرمش شما، قهرمانانه بوده و یا به سان یک لشکر فریب خورده و شکست خورده به میهن بازگشته‌اید؟ آیا همین که آمریکایی‌ها مسئولیت برقراری رابطه تلفنی را بر عهده نمی‌گیرند و آن را تقاضایی عاجزانه از سوی شما می‌دانند، نشانه‌ای بر فریب خوردن شما نیست؟

بنیاد تبیین اندیشه‌های امام خمینی (ره) در دانشگاه‌ها در پایان بیانیه درباره برخی خاطرات و جملات غیر مستند در موضوعات اساسی انقلاب مانند رابطه با آمریکا با اشاره به سخنان امام(ره) در آخرین بخش از وصیت نامه خود تصریح کرد: امام می‌فرماید: « اکنون‌ که‌ من‌ حاضرم‌، بعض‌ نسبت‌های‌ بی‌واقعیت‌ به‌ من‌ داده‌ می‌شود و ممکن‌ است‌ پس‌ از من‌ در حجم‌ آن‌ افزوده‌ شود؛ لهذا عرض‌ می‌کنم‌ آنچه‌ به‌ من‌ نسبت‌ داده‌ شده‌ یا می‌شود مورد تصدیق‌ نیست‌، مگر آنکه‌ صدای‌ من‌ یا خط‌ و امضای‌ من‌ باشد، با تصدیق‌ کارشناسان‌؛ یا در سیمای جمهوری اسلامی چیزی گفته باشم ».
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها