امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 28
۱۲:۳۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 54881
تاریخ انتشار: ۷ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۰۶
تعداد بازدید: 43
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، این طرح از ابتدای ماه مبارک رمضان فعالیت رسمی خود را آغاز کرده است، قصد دارد تا با بهره‌گیری ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، این طرح از ابتدای ماه مبارک رمضان فعالیت رسمی خود را آغاز کرده است، قصد دارد تا با بهره‌گیری از ظرفیت ویژه بیمه‌های عمر و تأمین آتیه گام بزرگی در جهت ترویج و توسعه فرهنگ وقف در فضای عمومی جامعه بردارد.

بر همین اساس طرح ملی «احسان ماندگار» با هدف ترویج فرهنگ و سنت حسنه وقف و مشارکت تمامی افراد جامعه در امور خیر با هر توان و تمکن مالی و به تبع آن ایجاد موقوفات گروهی در جهت رفع نیازهای جامعه اسلامی برای نخستین بار در کشور به صورت رسمی و اجرایی با راه اندازی دبیرخانه مرکزی آن در ابتدای سال 1392 و کار رسمی آن از ابتدای ماه رمضان سال جاری آغاز شد.

ایجاد شبکه اجتماعی میان فعالان و رابطان تشکل‌ها و مجموعه‌های فرهنگی، برنامه‌ریزی و زمینه‌سازی برای دستیابی به اقتصاد پایدار برای مجموعه‌های فرهنگی و همچنین توسعه چتر حمایتی بیمه برای اقشار متوسط و آسیب پذیر جامعه از دیگر اهداف تحقق طرح «احسان ماندگار» محسوب می‌شود.

در اجرای این طرح ملی شرکت بیمه پاسارگاد که بیمه برتر کشور و شاخص‌ترین شرکت بیمه در ارائه بیمه‌های عمر و تأمین آتیه و دارای پشتوانه‌های محکم و ارزشمند مالی و اعتباری به شمار می‌رود، به عنوان شرکت بیمه پشتیبان انتخاب شده است.

طی اجرای طرح ملی «احسان ماندگار» کلیه افراد جامعه با هر سطحی از تمکن مالی می‌توانند با پرداخت مبالغ اندک به صورت ماهیانه و مستمر در دوره‌های 10 الی 20 ساله، ضمن بهره مندی از خدمات ارزشمند بیمه عمر با تخصیص تمام و یا بخشی از سرمایه پایان دوره بیمه‌ای خود برای هزینه کرد در امور خیریه و عام المنفعه در عرصه‌های موضوعی مورد علاقه خود، در یک کار خیر و ماندگار مشارکت کنند.

بر همین اساس افراد می‌توانند در کنار منفعت معنوی و اخروی انجام کار خیر از خدمات و مزایای ویژه بیمه‌های عمر نیز بهره‌مند شوند که بخشی از این مزایا شامل معافیت از پرداخت حق بیمه در صورت از کارافتادگی، پرداخت غرامت از جمله هزینه‌های پزشکی، فوت،نقص عضو، از کار افتادگی و استفاده از تسهیلات قرض الحسنه است.

به علاوه افراد همزمان با عضویت در این طرح یک عدد کارت بانکی نشان دهنده عضویت اعضا در طرح دریافت می‌کنند که با استفاده از آن می‌توانند ارزاق و مایحتاج مورد نیاز خود و تشکل خود را از مراکز و فروشگاه‌های طرف قرارداد دبیرخانه با تسهیلات، شرایط پرداخت و تخفیفات ویژه تهیه کنند و با بهره‌گیری از ظرفیت ویژه شبکه خدمات احسان ماندگار، هزینه سرمایه‌گذاری و مشارکت خود را به صفر برسانند.

در راستای اجرای این طرح ملی در استان خراسان رضوی و با راه اندازی دبیرخانه مرکزی آن در ابتدای سال 1392 و آغاز به کار رسمی طرح از ابتدای ماه مبارک رمضان تا‌کنون تعداد 300 مسجد، 300 هیئت مذهبی، 100 تشکل فرهنگی و 100موسسه خیریه به عنوان مراکز اجرای «احسان ماندگار» و ارتباط با مخاطب عام درنظر گرفته شده است.

همچنین تعداد 30 بقعه زیارتی در سطح استان خراسان رضوی به عنوان ایستگاه‌های دائمی طرح انتخاب و راه اندازی شده اند و اقدامات راه اندازی و بهره برداری از 26 ایستگاه دیگر در سطح شهر مشهد نیز به انجام رسید‌هاست.

لازم به ذکر است که علاقه‌مندان به دریافت اطلاعات بیشتر و عضویت در طرح بزرگ ملی «احسان ماندگار» می‌توانند ضمن مراجعه به سایت دبیرخانه این طرح به آدرس www.ehsanemandegar.com با تلفن دبیرخانه طرح به شماره 0511-8468898 تماس حاصل نمایند.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها