امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 20
۰۴:۲۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 54888
تاریخ انتشار: ۷ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۰۸
تعداد بازدید: 65
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، وزیرانی که از لیست حزب مردم آزادی، به عضویت دولت ایتالیا درآمده بودند، برگه استعفایشان روی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، وزیرانی که از لیست حزب مردم آزادی، به عضویت دولت ایتالیا درآمده بودند، برگه استعفایشان روی میز «انریکو لتا» گذاشتند.

نخست وزیر ایتالیا چند روز پیش، استارت یک بحران جدید سیاسی را در سرزمین چکمه زد.  درخواست رأی اعتماد مجدد انریکو باعث وارد آمدن یک شوک جدید به کابینه ائتلافی شد. بهانه آقای لتا این است که باید روشن شود ، جریان راست میانه «چند مرده حلاج» است. روشن شد که این جریان، چقدر پای کار است و آیا به پیمان ائتلافی همچنان، پایبند است یا خیر.

حالا سیلویو برلوسکونی، مرد پشت صحنه سیاست ایتالیا، پیامی فرستاده برای هم حزبی هایش که از دولت ائتلافی کنار بکشند. این، یعنی اعلام جنگ به سبک برلوسکونی. نخست وزیر پیشین ایتالیا، جواب خوبی هم در آستین داشت؛ پیرمرد جوان انگشت اتهام را به سوی  انریکو لتا، نشانه رفته و گفته که شخص نخست وزیر باعث توقف همکاری در دولت ائتلافی میان دو حزب دموکرات و مردم آزادی شده است.

از گوشه و کنار هم خبر رسیده که آنجلینو آلفانو، رهبر حزب مردم آزادی تقاضای نخست وزیر این کشور را برای کسب مجدد رای اعتماد، کمی جاه طلبانه و خارج از نزاکت سیاسی می داند.

همه چیز اما مثل روز روشن است که برلوسکونی با این حرکت زیرکانه قصد دارد فرار رو به جلویی داشته باشد و افکار عمومی را در مقابل سیستم قضایی ایتالیا قرار دهد. هر چه باشد، سنای ایتالیا، قطعاً برلوسکونی را بخاطر فرار مالیاتی به دست قانون می سپارد.

حالا و در موقعیتی که ستون های دولت ائتلافی به لرزه در آمده، احزابی که خارج از گود قدرت هستند، در این آب گل آلود، خواستار انحلال پارلمان شده اند و هنوز تنور گرم است، پیشنهاد برگزاری انتخابات زودهنگام را به بحران سیاسی جدید، چسبانده اند.

بپه گریلو، رهبر حزب 5 ستاره که سومین قدرت سیاسی ایتالیا محسوب می شود هم به میان ماجرا آمده و گفته است که «اگر قرار است کاری به نفع کشور انجام شود، آن کار برگزاری فوری انتخابات زودرس است.»  وی با تمسخر نام حزب مردم آزادی، افزود: «این کار باید به جای بحث بر تشکیل ائتلاف جدید لتا با این مردم باشد.»

حالا شاید این آخرین جولانگاه برلوسکونی در عرصه سیاسی باشد؛ قرار است نمایندگان مجلس سنا ، چهارم اکتبر درباره احتمال ممنوعیت فعایت سیاسی وی تصمیم گیری کنند. از همین حالا، خیلی ها می گویند، احتمالاً «تیر آخر» پیرمرد جوان به سنگ بخورد.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها