امروز : شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۶ - 2017 May 26
۰۱:۵۷
ادموند
کمک مالی
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 54893
تاریخ انتشار: ۷ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۰۸
تعداد بازدید: 69
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه صهیونیستی «معاریو»، یک دیپلمات ارشد خارجی که در جریان مذاکرات صلح ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه صهیونیستی «معاریو»، یک دیپلمات ارشد خارجی که در جریان مذاکرات صلح اسرائیلی-فلسطینی قرار دارد، می‌گوید این مذاکرات به بن‌بست رسیده است.

به گفته این دیپلمات، اولین اختلاف دو طرف در طول هفت دور مذاکراتی که اخیرا صورت گرفته، بر سر مرزها بوده است.

مذاکرات سازش از دو ماه قبل بعد از وقفه‌ای سه ساله بین نمایندگان رژیم‌صهیونیستی و تشکیلات خودگردان فلسطین آغاز شده است. این دور از مذاکرات با حضور «زیپی لیونی» به نمایندگی از اسرائیل و «صائب عریقات» به نمایندگی از تشکیلات خودگردان و پشت درهای بسته برگزار شده است.

پیشتر از برخی مقامات اسرائیلی از بروز اختلاف بر سر موضوعات مختلف در این مذاکرات خبر داده بودند. «محمود عباس» رئیس تشکیلات خودگردان پیش از آغاز مذاکرات توقف شهرک‌سازی‌ها، مبنا قرار گرفتن مرزهای سال 1967 و آزادی اسرای فلسطینی را خواستار شده بود. با این وجود شهرک‌سازی‌ها همچنان ادامه دارد، اسرائیل از پذیرش مرزهای 1967 سر باز می‌زدند و تاکنون تنها 26 فلسطینی آزاد شده‌‌اند.

«اسحاق ملخو» نماینده «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم‌صهیونیستی و لیونی، در این مذاکرات تاکید کرده‌اند که قصد ندارند در برابر نگه داشتن اراضی اشغالی که در آن‌ها شهرک‌سازی صورت گرفته، زمینی به طرف فلسطینی داده شود.

دیپلمات مورد استناد معاریو می‌گوید: تا زمانی که آمریکا مداخله نکند، یا نتانیاهو مستقیما با عباس دیدار نکند، این مذاکرات بی‌فایده است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار