امروز : سه شنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۹ - 2020 December 1
۰۶:۰۷
کمک مالی
جنبش
کد خبر: 549
تاریخ انتشار: ۲۱ فروردین ۱۳۹۲ - ساعت ۲۳:۵۴
تعداد بازدید: 406
به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از العهد، هیئت جمعیت علمای مسلمان لبنان امروز با سلیم الحص نخست وزیر سابق لبنان دیدار کرده و در مورد تازه ترین تحولات ...

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از العهد، هیئت جمعیت علمای مسلمان لبنان امروز با سلیم الحص نخست وزیر سابق لبنان دیدار کرده و در مورد تازه ترین تحولات داخلی لبنان و  بویژه مرحله حساسی که در پی استعفای دولت نجیب میقاتی و مأموریت تمام سلام برای تشکیل کابینه جدید به وجود آمده، با وی رایزنی کرد.

حسن الغبریس مسئول روابط سیاسی در این جمعیت بعد از این دیدار در اظهاراتی تاکید کرد که هر قدر دولت لبنان با سرعت بیشتری تشکیل شود، مشکلات به صورت بهتری حل خواهد شد و لبنان در حالتی از ثبات بیشتر قرار می‌گیرد و در نتیجه ابراز رضایت مردم بیشتر خواهد شد.

وی از تمام سلام خواست تا در سریع‌ترین زمان ممکن دولت را تشکیل دهد تا بتواند قانون انتخابات متمدنانه و پیشرفته ای را به تصویب برساند.

شیخ الغبریس تاکید کرد که بیانیه وزارتی که بعد از تشکیل دولت آماده می شود، باید شامل موضوع مقاومت در لبنان به صورت شفاف و صریح باشد. وی تاکید کرد: ما قبول نمی‌کنیم که در سطح تعامل با این موضوع دست کم نسبت به بیانیه وزارتی قبلی عقب نشینی صورت گیرد، یعنی بیانیه وزارتی باید شامل تایید و حمایت واضح از مقاومت باشد و آن را در بندهای اساسی خود قرار دهد، چرا که جامعه لبنان در مقابل دشمن اسرائیلی جامعه‌ای ضعیف است و باید به دور مقاومت که قدرت ایستادگی در برابر خودکامگی های صهیونیست ها و تهدیدات آنها را دارد، حلقه بزند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها