امروز : دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 19
۱۷:۲۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 54908
تاریخ انتشار: ۷ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۸:۰۴
تعداد بازدید: 65
سید حسین نقوی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، ...

سید حسین نقوی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، با اشاره به اظهارات رئیس‌جمهور مبنی بر اینکه آمریکایی‌ها گفت‌وگوی تلفنی با وی را درخواست کرده بودند، گفت: اظهارات مقامات کاخ سفید مبنی بر اینکه هیئت ایرانی خواستار مذاکره با آمریکایی‌ها بودند کذب محض بوده و نشانگر تکبر و بی‌صداقتی آمریکایی‌ها است.

وی با بیان اینکه آمریکایی‌ها با دروغ بزرگی که درباره مذاکره تلفنی با رئیس‌جمهور ایران گفتند ثابت کردند که به رفتارهای اخلاقی پایبند نیستند، افزود: به دولت آمریکا که حاضر نیست حتی در حد و اندازه یک مکالمه تلفنی صداقت داشته باشد به هیچ عنوان نمی‌توان اعتماد کرد لذا لازم است مقامات دولتی که مورد اعتماد مردم هستند به آمریکایی‌ها اعتماد نکنند.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس با بیان اینکه ادعای حسن نیت آمریکایی‌ها در لسان نمی‌تواند قطعی محسوب شود، تصریح کرد: اگر آمریکایی‌ها در ادعای خود  مبنی بر حسن نیت در برخورد با ایران صادق هستند باید گام‌های عملی از جمله پایان دشمنی با ملت ایران و لغو تحریم‌های اعمالی را در دستور کار خود قرار دهند.

نقوی با بیان اینکه نرمش قهرمانانه به معنای دیپلماسی فعال در مقابل توطئه‌های دیپلماتیک در عرصه بین‌الملل است، افزود: انتظار می‌رود دولت محترم در عرصه دیپلماسی ورودی فعال، پرتحرک و هوشمند داشته باشد و بتواند توطئه‌های سیاسی که علیه ملت ایران برنامه‌ریزی شده را خنثی کند اما این رفتار به معنای انفعال در سیاست خارجی نیست.

وی با بیان اینکه اعتماد مردم به دولت نشأت گرفته از تلاش دولت برای دفاع  از حقوق مردم است، افزود: دولت محترم با رصد فعالیت‌ها و تحرکات آمریکایی‌ها اجازه عملی شدن توطئه‌ آنها علیه ملت ایران را نخواهد داد.
انتهای پیام/ 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها