امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۱۲:۰۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 54914
تاریخ انتشار: ۷ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۸:۰۶
تعداد بازدید: 154
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از اداره کل روابط عمومی و بین الملل شورای اسلامی شهرتهران، در هشتمین جلسه شورای شهر ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از اداره کل روابط عمومی و بین الملل شورای اسلامی شهرتهران، در هشتمین جلسه شورای شهر تهران، یک فوریت طرح « تشکیل کارگروه متشکل از ۷ نفر از اعضای شورای اسلامی شهرتهران جهت تهیه دستورالعمل انتصابات در شهرداری تهران» مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

رحمت الله حافظی، عضو شورای شهر تهران در توضیح این طرح، گفت: با توجه به اینکه دوره جدید مدیریت در شهرداری تهران آغاز شده است و امکان تغییرات در سطح مدیران وجود دارد بنابراین پیشنهاد دادیم تا مانند سازمان مدیریت برنامه و بودجه شرایط احراز پست های مختلف تعریف شود تا شهرداری بتواند طبق این شرایط مدیران خود را انتصاب کند.

علیرضا دبیر عضو شورای اسلامی شهرتهران با اشاره به آیین نامه شوراها، بیان داشت: طبق ماده 82 اعضای شورای شهر نمی‌توانند در عزل و نصب مدیران شهرداری دخالت کنند بنابراین پیشنهاد می‌دهم که شاخصه های انتخاب مدیران در شورای شهر تعیین شود و براساس یک نامه از طرف رئیس شورا به شهرداری تهران ابلاغ شود.

به گفته دبیر در دوره اول شوراها، چنین طرحی مطرح شده که از طرف فرمانداری ابطال شده است بنابراین این طرح نیاز به مصوبه ندارد و بهتر است در قالب یک نامه شاخصه‌ها ابلاغ شود.

رضا تقی پور سخنگوی شورای شهر تهران در مخالفت با فوریت این طرح گفت: با توجه به اینکه این طرح در دوره های مختلف شورا دارای سابقه است پس بهتر آن است که سوابق آن بررسی شود تا آیین نامه‌های متقاطع تدوین نشود.

تقی پور با اشاره به اینکه با اصل موضوع موافق هستم، گفت: بهتر آن است که این طرح به یک مرکز مطالعات سفارش داه شود تا بتوانیم براساس یک کار کارشناسی تصمیم گیری کنیم.

محسن سرخو دیگر عضو شورای شهر تهران نیز با اشاره به اینکه اصل موضوع مورد تأیید است، گفت: پیشنهاد این است که این طرح را به گونه‌ای تصویب کنیم که شهرداری ملزم شود تا ظرف مدت زمانی آئیین نامه انتصابات مدیران خود را تهیه کند و در قالب لایحه برای تصویب به شورای شهر ارسال کند.

محسن پیرهادی نیز در مخالفت با فوریت طرح با اشاره به اینکه انتخاب مدیران در شهرداری از حقوق شهرداری تهران است، گفت: ما می‌خواهیم با این دستور العمل به شهرداری کمک کنیم ، بنابراین بهتر است به صورت عادی تصویب شود تا در کمیسیون‌ها چکش کاری شود.

مجتبی شاکری دیگر عضو شورای شهر تهران با اشاره به اینکه طبق آئین نامه نمی‌توانیم در انتصابات دخالت کنیم و این طرح منتهی به تعیین شاخص‌ها می‌شود و محتوی آن به حالت نصیحت گونه تنزل پیدا می‌کند بنابراین پیشنهاد حذف این طرح را دارم.

شاکری اضافه کرد: شورای شهر می‌تواند براساس یک کار تحقیقی و علمی و با توجه به عملکرد شهرداری در یک جلسه حضوری انتظارات خود را به شهردار تهران ابلاغ کند.

احمد مسجد جامعی رئیس شورای شهر تهران در ادامه با اشاره به صحبت‌های برخی از اعضای شورا مبنی بر مغایرت قانونی این طرح گفت: شورای شهر می‌تواند در این خصوص قوانینی وضع کند که چارچوب انتصابات را مشخص کند و این جزء حقوق شورای شهر است اما معرفی افراد به عنوان مدیر از اختیارات شورا خارج است.

اقبال شاکری دیگر عضو شورای شهر تهران نیز با اشاره به آیین نامه شوراها، گفت: طبق آیین نامه یک فوریت هر طرحی باید به امضاء یک سوم از اعضای شورا برسد که این طرح امضای یک سوم را ندارد بنابراین به خودی خود فوریت آن سلب می‌شود.

در پایان پس از بحث و بررسی طرح ، شهرداری تهران موظف شد تاظرف مدت 3 ماه از تاریخ ابلاغ این مصوبه ضوابط و شاخص‌های انتصابات را در قالب لایحه به شورا ارسال کند.

در این جلسه همچنین موضوع تعیین اعضای کمیسیون‌های اصلی شورا مورد بحث و بررسی قرار گرفت که به دلیل کمبود وقت ادامه آن به جلسه آینده موکول شد.

بر اساس این گزارش طبق فرم‌های دریافتی مبنی بر ثبت نام اعضای شورا در کمیسیون های شش گانه، مشخص شد که بیشترین تقاضا مربوط به کمیسیون‌های فرهنگی و بودجه است.

در ابتدای این جلسه مهدی چمران عضو شورای شهر تهران یاد و خاطره شهیدان جهان آرا، فکوری ، نامجو و فلاحی را که هفتم مهرماه سال یک هزار و سیصد و شصت  به دلیل سقوط  هواپیما در منطقه کهریزک به شهادت رسیدند را گرامی داشت و ابراز امیدواری کرد که این شهدا در روز واپسین شفاعت ما را نیز بکنند.

همچنین در این جلسه تندگویان عضو شورای شهر با اشاره به روز 7 مهر به ارائه دو پیشنهاد در خصوص پیگیری جدی تر موضوع آتش نشان شهید و همچنین یادمان شهدای 7 مهر بیان داشت.

وی درخصوص شهدای آتش نشان اظهار داشت: با توجه به اینکه شهرداری تمام هزینه‌های این شهدا را پرداخت می‌کنند ولی متاسفانه هنوز این افراد به عنوان شهید شناخته نشده‌اند که می‌بایست موضوع مطرح شده در جلسه شورا در همین خصوص در مراجع ذیربط جدی تر پیگیری شود.

وی همچنین به شهدای هفتم مهر همچون شهید جهان آرا ، شهید فلاحی و شهید نامجو اشاره کرد و اظهار داشت: محل شهادت این عزیزان تهران است و پیشنهاد می‌شود برای آنان یادمانی احداث شده ضمن اینکه محلی مناسب به نام آنان نامگذاری شود.

وی همچنین پیشنهاد داد تا ایستگاه مترو نوبنیاد، به یاد این شهدا ایستگاه سرداران شهید نامگذاری شود.

حبیب کاشانی عضو شورای اسلامی شهرتهران نیز با اشاره به 7 مهرماه روز آتش نشان و ایمنی گفت: این روز رابه همکاران آتش نشان که جانشان راکف دستشان گرفته اند و به مقابله با بلایا می روند تبریک عرض می کنم و برای شهدای این حوزه طلب علو درجات را دارم.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار