امروز : یکشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 17
۰۸:۴۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 54938
تاریخ انتشار: ۷ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۹:۰۸
تعداد بازدید: 89
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری شبکه المنار، دفتر رسانه‌ای ریاست جمهوری لبنان اعلام کرد سفر میشل ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری شبکه المنار، دفتر رسانه‌ای ریاست جمهوری لبنان اعلام کرد سفر میشل سلیمان به عربستان که قرار بود در سه شنبه همین هفته انجام شود، به زمانی نامعلوم موکول شده است.

شبکه المنار گفت: علت تعویق سفر رئیس جمهور سیاسی نیست و به وضع جسمانی بد ملک عبد الله مربوط می‌شود.
 
سعد الفقیه سخنگوی جنبش اصلاح اسلامی عربستان نیز روز جمعه گفت: نبود شفافیت در کشور باعث شده است موضوع بیماری پادشاه رسانه‌ای نشود، به گونه‌ای که حتی خاندان سلطنتی نیز از حال پادشاه خبر ندارند و فقط چند نفر محدود از حال پادشاه آگاهی دارند.

سخنگوی جنبش اصلاح اسلامی عربستان در این زمینه گفته بود: مصلحت شاهزاده متعب بن عبد الله بن عبد العزیز آل سعود و خالد التویجری رئیس دیوان ملکی ایجاب می‌کند که پادشاه به بیمارستان برده نشود تا اخبار مربوط به وضع جسمانی او مخفی بماند.

سعد الفقیه در مورد جانشینی پادشاه گفت: «تمام خانواده حاکم فاقد شخصی است که از شایستگی‌های لازم برای اداره کشور برخوردار باشد.»

وی افزود: سلمان بن عبد العزیز ولیعهد عربستان قدرت فکری لازم را برای اداره خانواده ندارد او همچنین از یک «میگرن ضعیف» رنج می‌برد. دیگر افراد از قبیل أحمد بن ترکی بن عبد الله السدیری و عبد الرحمان بن عبد العزیز و دیگران نیز به حاشیه رانده شده‌اند.

سعد الفقیه همچنین اظهار داشت: بعد از این گروه نوه‌های خانواده هستند که از بین آنها محمد بن نایف و متعب بن عبدالله قدرت بیشتری دارند و هیچ کدام از این دو نفر حاضر نیستند به نفع دیگری کنار بروند.

وی افزود: این دو نفر بقیه شاهزاده‌ها را کنار زده‌اند که از جمله آن فهد بن سلطان است.

سخنگوی جنبش اصلاح اسلامی با انتقاد از متفکران و فرهنگیان عربستان گفت: این اشخاص در نهایت به نوشتن مطالبی کوتاه بر روی تویبتر بسنده می‌کنند. سعد الفقیه تمامی مردم عربستان را دعوت کرد تا برای نجات وطن دست به تحرکات عملی بزنند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها