امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۰۷:۴۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 54971
تاریخ انتشار: ۷ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۲۳:۰۷
تعداد بازدید: 81
به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری شبکه المیادین، نوری المالکی نخست وزیر عراق گفت: نزدیک شدن کشورهای ایران و آمریکا به یکدیگر دروازه عبور ...

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری شبکه المیادین، نوری المالکی نخست وزیر عراق گفت: نزدیک شدن کشورهای ایران و آمریکا به یکدیگر دروازه عبور به سوی گفت‌وگوهای انعطاف پذیر بین دو طرف است که تاثیر مثبتی برای حل و فصل مسائل بومی منطقه و در راس آن بحران سوریه خواهد داشت.

مالکی در بیانیه ای که پایگاه نخست وزیری عراق منتشر کرد گفت: رویکردهای امروز ایران را ارج می نهیم، اظهارات شیخ حسن روحانی رئیس جمهور ایران و باراک اوباما، رئیس جمهور آمریکا در راستای ایجاد راه حل های مسالمت آمیز بر اساس منافع مشترک است.

وی افزود: ما معتقدیم که تمایل به گفت‌وگوی مسالمت آمیز بین دو کشور نتیجه مثبتی بر مسائل منطقه خواهد داشت و پایه و اساس ایجاد راه حل ها خواهد بود.

نوری المالکی بر آمادگی کشورش برای ایفای نقش مطلوب به منظور موفقیت آنچه رویکرد میانه رو از سوی ایران و آمریکا خواند، تاکید کرد.

نخست وزیر عراق گفت: طبیعی است که این رویکرد جدید از سوی آمریکا و ایران عنصر مطلوب و نقطه آغاز جدیدی در روابط بین دو کشور است.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها