امروز : پنجشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 18
۱۱:۰۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 54973
تاریخ انتشار: ۸ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۰۰:۰۶
تعداد بازدید: 102
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، شیخ سلمان العلوان عالم در بند آل سعود گفت: زندان‌های سیاسی عربستان با وجود تبلیغات مثبت ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، شیخ سلمان العلوان عالم در بند آل سعود گفت: زندان‌های سیاسی عربستان با وجود تبلیغات مثبت حکومت، جایی برای«سرکوب» و «وحشی‌گری» است و هیچ گونه سنخیتی با قوانین اسلامی ندارد.

شیخ سلمان العلوان افزود: قانون عربستان نیز خشونت با زندانیان را ممنوع کرده است ولی مسئله این است که «در عربستان قانون اجرا نمی شود وحتی شیوه دستگیری متهمان نیز مطابق قانون نیست.

علوان در مورد اینکه برخی از زندانی‌های در بند آل سعود برای مدت طولانی محاکمه نمی‌شوند گفت: اینگونه محاکمات تنها توجیهی است برای ظلمی که در حق زندانیان صورت می‌گیرد و از لحاظ شرعی کاملا باطل است.

شیخ سلمان العلوان افزود حاظر است در مورد قانونی بودن محاکمات در عربستان با علمای وابسته به حکومت بحث کند به شرط اینکه گفت‌وگوها برای مردم پخش شود.

شیخ سلمان العلوان 9 سال است که بدون محاکمه در حبس به سر می‌برد.

اخیرا جلسات محاکمه او شروع شده است و بعد از گذشت چند جلسه از ادامه حضور در دادگاه خود داری کرد. شیخ سلمان العلوان گفت جلسات دادگاه های عربستان غیر شرعی و غیرقانونی است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار