امروز : شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 21
۲۲:۵۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 54975
تاریخ انتشار: ۸ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۰۰:۰۶
تعداد بازدید: 103
«احمد رضی»، فعال سیاسی و روزنامه‌نگار بحرینی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در منامه، تاکید کرد که هرگونه حل و ...

«احمد رضی»، فعال سیاسی و روزنامه‌نگار بحرینی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در منامه، تاکید کرد که هرگونه حل و فصل سیاسی بحران فعلی بحرین، خروج نظامیان سعودی از بحرین را در پی نخواهد داشت و این بیانگر اراده و خواست مردم بحرین نیست.

رضی در ادامه افزود: در صورت ایجاد یک حل و فصل سیاسی باید تمام آسیب‌ها و ضربه‌ها و زیان‌های وارده شده به زندانیان سیاسی و مجروحان جبران و حق شهدا و خانواده‌های آنها ادا شود.

وی تاکید کرد: حل و فصل سیاسی بحران بحرین بدون تردید به جای پاسخ به مطالبات و خواسته‌های دینی و سیاسی معترضین تامین کننده منافع آل خلیفه و بیگانگان خواهد بود.

این فعال سیاسی بحرینی ضمن تاکید بر ضرورت پایان بخشیدن به فرقه‌گرایی ایجاد شده در کشور و محاکمه جنایتکاران و دست‌نشاندگان رژیم آل خلیفه که دست به جنایات متعددی از زمان شروع انقلاب بحرین علیه معترضین زده‌اند، خواستار مشارکت نیروهای انقلابی از جمله ائتلاف 14 فوریه در هرگونه حل و فصل سیاسی شد و گفت: عدم مشارکت این نیروها در حل و فصل سیاسی باعث ناکامی و ناکارآمدی آن خواهد شد.

احمد رضی گفت: در حالی‌که در حل و فصل سیاسی بحرین آمریکا، عربستان سعودی سهیم هستند، خواست و اراده مستقل مردمی، حق دفاع و مقاومت مدنی و انقلاب مردم بحرین نادیده گرفته می‌شود.

وی افزود: انقلاب بحرین تنها انقلاب عربی است که در دام تسویه حساب‌های سیاسی که به مثابه بحران اخلاقی در کشورهای بزرگ عمل می‌کند، نیفتاده و رژیم حاکم به دلیل دست زدن به جنایات متعدد و نقض مکرر حقوق بشر با تخریب مساجد، کشتار خارج از چارچوب قانون،‌ بازداشت و شکنجه معترضین فرصت اصلاح را از دست داده است.

این فعال بحرینی با تاکید بر اینکه ملت بحرین نسبت به تعیین سرنوشت خود به صورت مستقل و بدون دخالت آمریکا و انگلیس هوشیار است، گفت: تنها ضمانت موفقیت انقلاب بحرین و تحقق مطالبات آن تداوم مقاومت مدنی مسالمت‌آمیز و تشدید اعتراضات مردمی و حمایت از نیروهای جوان انقلابی است.

نیروهای نظامی سعودی برای سرکوب اعتراضات مردمی در بحرین وارد این کشور شده‌اند. اعتراضاتی که از مدت‌ها پیش در اکثر شهرهای بحرین و در راس آن منامه، پایتخت این کشور شروع شده و همچنان ادامه دارد.
انتهای پیام/ز
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها