امروز : شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 24
۱۰:۲۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 5498
تاریخ انتشار: ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۵۴
تعداد بازدید: 89
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از تبریز کامران باقری لنکرانی در دیدار با مردم تبریز در مهدیه تبریز، انتخابات یازدهم ریاست ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از تبریز کامران باقری لنکرانی در دیدار با مردم تبریز در مهدیه تبریز، انتخابات یازدهم ریاست جمهوری در داخل و خارج از کشور را مهم ارزیابی کرد و اظهار کرد: حضور هوشمندانه در این انتخابات بر عهده تک تک ما است

وی خاطرنشان کرد: دشمنان اسلام در نظر دارند در آستانه انتخابات عملکرد نظام را در حیطه‌های اقتصادی، سیاسی، فرهنگی و اجتماعی سیاه جلوه دهند و طوری وانمود کنند که در نظام جمهوری اسلامی ایران هیچ کار مفیدی انجام نشده است و مردم را از این نظام مایوس و ناامید گردانند و موجبات بی‌اعتمادی به مسئولان و نظام را فراهم کنند.

وی مجریان انتخابات، انتخاب‌کنندگان و کسانی که در معرض انتخاب هستند و فعالان سیاسی را به رعایت افق نگاه رضایت حضرت ولی عصر (عج) دعوت کرده و توجه به رضایت الهی را مانعی برای تهمت زدن‌ها و زیرپاگذاشتن اخلاق انتخاباتی دانست.

باقری لنکرانی با بیان اینکه برای ملت ایران بیش از هر چیز صداقت مهم است، افزود:  نباید به هر قیمتی به جمع‌آوری آرا بپردازیم.

جذب آرا به هر قیمتی مجاز نیست

کاندیدای احتمالی ریاست جمهوری با بیان اینکه جذب آرا به هر قیمتی مجاز نیست، تصریح کرد: حتی آرای خاکستری را هم نمی‌توان با دروغ جذب کرد.

وی با اشاره به مشکلات اقتصادی و فشارهای ناشی از تحریم‌ها و بی‌تدبیری‌ها اظهار کرد: فوری‌ترین اقدام دولت یازدهم باید رسیدگی به معیشت مردم باشد.

باقری لنکرانی ادامه داد: کشور ما از شرایط مناسب و ظرفیت بالایی برای حل مشکلات اقتصادی برخوردار است از این رو افرادی که توانایی حل مشکلات را ندارند می‌خواهند با کنار گذاشتن ارزش‌ها و اصول انقلاب مشکلات را حل کنند اشتباه می‌کنند.

وی خاطرنشان کرد: در تحلیل وقایع اشتباه نکنیم دشمن به ملت ایران فشار وارد می‌کند و با معضلاتی که به وجود می‌آورد به دنبال شکاف و فاصله بین مردم و نظام است.

باقری لنکرانی با بیان اینکه برخی بی‌تدبیری‌ها مشکلات اقتصادی را تشدید می‌کند، افزود: در برابر فشارها هوشیار باشیم.

وی تصریح کرد: ما تضمین می‌دهیم با رویکرد جدید مبتنی بر گفتمان آرمان‌گرایی می‌توانیم مشکلات اقتصادی را برطرف کنیم چرا که یقین داریم بدون نگاه سلیقه‌ای می‌توان با مدل صحیح مشکلات اقتصادی را برطرف و با رفع انحصارطلبی‌ها کشور را در مسیر توسعه واقعی قرار داد.

نامزد جبهه پایداری در انتخابات ریاست جمهوری با انتقاد از کسانی که معتقد هستند برای برون رفت از مشکلات و تحریم‌ها جدایی مردم از آرمان‌ و ارز‌هایشان است، گفت: راه‌حل مشکلات کشور همچنان پایداری و مقاومت بر ارزش‌ها و آرمان‌هاست.

وی کرنش و کوتاه آمدن در مقابل تحریم‌ها را موجب افزایش فشار دشمنان بر ملت و بالا رفتن مطالبت دشمن دانست و افزود: به عاقبت قذافی به عنوان بهترین نمونه برای دیدن عواقب این کرنش می‌توان اشاره کرد.
اقتصاد جهانی تحمل محروم کردن خود از اقتصاد ایران را ندارد

کاندیدای جبهه پایداری با اشاره به عدم امکان تداوم تحریم کشورمان گفت: دنیا تشنه انرژی است و اقتصاد جهانی تحمل محروم کردن خود از اقتصاد ایران را ندارد.

وی حضور پر شور مردم در صحنه انتخابات را موجب کوبیده شدن آخرین میخ تابوت فشارها ارزیابی کرد و مشارکت همگانی را مسئله اول در انتخابات پیش رو دانست.

سخنگوی جبهه پایداری با بیان اینکه باید در تمام صحنه‌ها حضور خالص و مؤمنانه داشته باشیم، خاطرنشان کرد: مهم‌تر از اینکه به چه کسی رأی بدهیم این است که حضوری آگاهانه و خداپسندانه در انتخابات داشته باشیم.

وزیر اسبق بهداشت با اشاره به سرعت خیره کننده انقلاب اسلامی در عرصه‌های نوین تصریح کرد: با پیشروی انقلاب طی چند سال اخیر هر روز شاهد ورود به صحنه‌های جدیدی هستیم که این امر ناشی از ماهیت اصیل و مترقی این انقلاب مردمی است.

وی ادامه داد: این صحنه‌های جدید امتحانات پیچیده‌تری را پیش روی مردم و مسئولان قرار می‌دهد و در این میان انتخاب کاندیدای اصلحی که با مصالح روز آشنا باشد، بسیار مهم و تأثیرگذار است.

رقابت بین افرادی که جبهه پایداری آنها را قبول دارد شکل نخواهد گرفت

باقری لنکرانی در پاسخ به سئوالی در مورد حضور جلیلی در انتخابات گفت: رقابت بین نفراتی که جبهه پایداری آنها را در گفتمان قبول دارد شکل نخواهد گرفت و ما به جز افراد در حاشیه دولت همه نامزدها را در مورد خادم بودن و تعهد قبول داریم.

وی با اشاره به جلسه خود با آیت‌الله مصباح یزدی گفت: اگر کسی خود را اصلح می‌داند، باید حضور داشته باشد و در غیر اینصورت نباید اعلام حضور کند بنابراین ائتلاف بی معنی خواهد بود و کسانی که خود را اصلح می‌دانند باید در معرض رای مردم قرار بگیرند.

سخنگوی جبهه پایداری انقلاب اسلامی ادامه داد: شرایط کنونی اقتصادی نباید به معنای پایان یافتن هدفمندی یارانه‌ها تلقی شود بلکه لازم است مدل هدفمندی تغییر کند.

وی با بیان اینکه هدفمندی یارانه‌ها افزایش نقدینگی در سطح کشور را به همراه داشت، گفت: کاهش ارزش پول ملی یکی از عوارض نقدینگی در کشور است ولی این امر به معنای این نیست که باید هدفمندی یارانه‌ها را تعطیل کنیم بلکه باید مدل ارائه آن را تغییر دهیم.

وی خاطرنشان کرد: آنچه که قانون هدفمندی یارانه‌ها را به عنوان الزام عملی حتمی می‌کند این است که باید سعی کنیم در فضای واقعی زندگی کنیم و معتقدم یارانه‌ها فضای کسب و کار کشور را غیر واقعی می‌کنند.

لنکرانی گفت: شیب اجرای هدفمندی یارانه‌ها باید مناسب باشد و امرار و معاش خانواده‌های ضعیف به عنوان یک رکن قرار گیرد.

لنکرانی گفت: باید سعی شود یارانه نقدی برای گروه‌های ضعیف در حد قابل توجهی حفظ شود و شیب اجرا طوری هدایت شود که مسیر کارآفرینی برای بنگاه‌های اقتصادی باشد.

کاندیدای احتمالی جبهه پایداری افزود: البته با تغییری که در ارزش پولی کشور پیش آمد شرایط ما با شرایط قبل از هدفمندی یارانه‌ها تفاوت خاصی نکرد، یعنی با توجه به ارزش انرژی به دلیل افت ارزش پول شرایط مشابه قبل از هدفمندی را پیدا کرده‌ایم و به نوعی برگشت به عقب داشته‌ایم، نه اینکه حرکت رو به جلو داشته باشیم.
اقتصاد مقاومتی در حقیقت اقتصاد مردمی است

وی با اشاره به اقتصاد مقاومتی گفت: اقتصاد مقاومتی به این معناست که باید شرایط بحران را در حالی پشت سر بگذاریم که پیشرفت و رشد ما دچار مشکل نشود.

باقری لنکرانی خاطرنشان کرد: اقتصاد مقاومتی در حقیقت اقتصاد مردمی است، بنابراین باید فرصت برابر اقتصادی برای مردم ایجاد کنیم به طوری که همه در آن نقش داشته و سمت و سوی آن عدالت‌ باشد.

وی در پاسخ به سئوالی در مورد خطوط قرمز دولتش گفت: مسلما و قطعا نزدیکانمان خط قرمز ما نیستند، ما باید با پیروی از سیره امیرالمومنین (ع) سو استفاده‌گران از دولت را بیرون انداخته و خیال نظریه‌پردازی در حاشیه دولت را از سر عده‌ای خارج کنیم.

باقری‌لنکرانی با انتقاد از اشرافیت دولتی بازگشت تجمل‌گرایی به دولت را خط قرمز دیگر خود دانست.

سخنگوی جبهه‌ پایداری انقلاب اسلامی با بیان اینکه سال 92 برای مردم ایران سال سرنوشت‌ سازی است، به برگزاری یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اشاره کرد و افزود: امسال مهمترین انتخابات یعنی انتخابات ریاست جمهوری برگزار می‌شود و این انتخابات برای ما حائز اهمیت است و از این‌رو امیدوارم ملت ایران در این صحنه حماسه دیگری را بیافرینند تا ‌باز شاهد پیروزی این مردم باشیم.

لنکرانی تصریح کرد: دو حوزه سیاست و اقتصاد نیاز به حماسه دارد و امیدوارم در سال جاری شاهد این حماسه در این دو عرصه باشیم.

عضو شورای مرکزی جبهه پایداری عنوان کرد: در صورت کسب کرسی ریاست جمهوری؛ نخستین فعالیت من رسیدگی به وضع معیشت اقشار ضعیف جامعه است؛ ولی بی‌شک این مهمترین هدف من در دولت نخواهد بود زیرا با این کار تنها به صورت ظاهری مشکلی را حل کرده‌ایم؛ در حقیقت باید مشکلات کشور را به صورت ریشه‌ای حل کنیم زیرا بیماری اقتصاد ایران یک بیماری مزمن است که راه درمان آنها توجه به ریشه‌های مسئله است.
انتهای پیام/60002/ع40
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها