امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۰۵:۰۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 54986
تاریخ انتشار: ۸ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۰۱:۰۵
تعداد بازدید: 123
به گزارش خبرنگار اجتماعی باشگاه خبری فارس «توانا»، وزارت آموزش و پرورش در سال ۸۹ و برای کمک به خدمات درمانی فرهنگیان و خانواده‌های آنان، طرح بیمه ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی باشگاه خبری فارس «توانا»، وزارت آموزش و پرورش در سال ۸۹ و برای کمک به خدمات درمانی فرهنگیان و خانواده‌های آنان، طرح بیمه طلایی را طراحی کرد؛ بیمه‌ای که قرار بود دارای پوششی بالاتر از بیمه تکمیلی باشد.
در سال ۸۹، میزان حق بیمه برای هر نفر ماهیانه 120 هزار ریال بود که 60 هزار ریال آن توسط کارمند و 60 هزار ریال دیگر از اعتبارات رفاهی فرهنگیان در وزارت آموزش و پرورش توسط اداره محل خدمت تأمین و پرداخت می‌شد.
از ویژگی‌های بیمه طلایی فرهنگیان می‌توان به «تأمین بیمه درمانی کامل برای فرهنگیان»، «تأمین تمام هزینه‌های بیمارستانی (جراحی‌های تخصصی، عمومی و بستری) بدون سقف و پرداخت تمام هزینه‌های انجام شده توسط فرهنگیان»، «پرداخت تمام هزینه‌های خدمات آزمایشگاهی، ویزیت پزشکان، هزینه‌های دارویی برای اولین بار در قراردادهای بیمه‌ای وزارت آموزش و پرورش»، «پرداخت هزینه‌های دندانپزشکی، تهیه عینک برای اولین بار در طرح بیمه مذکور» و «پرداخت هزینه زایمان تا سقف 10 میلیون ریال» اشاره کرد.
اما بیمه طلایی که در آن سال با پوشش جالب و گسترده به اجرا گذاشته شد، با فراز و نشیب‌های متعددی مواجه شد، تا آنجا که کارت بیمه طلایی با تأخیر به دست فرهنگیان می‌رسید و مراکز طرف قرارداد با بیمه طلایی محدود شد.
به گفته فرشید سیاری، مدیرکل تعاون و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش امسال یک میلیون و 900 هزار نفر از فرهنگیان شاغل همراه افراد تحت تکفلشان زیر پوشش این بیمه قرار گرفته‌اند.
* گلایه‌های برخی فرهنگیان از بیمه طلایی
یکی از فرهنگیان شهر تهران به خبرنگار فارس گفت: کوپن‌های بیمه طلایی را هیچ مرکزی به جز درمانگاه فرهنگیان تهران قبول نمی‌کند که این یکی از مشکلات اساسی این بیمه است.
وی ادامه داد: در حال حاضر فرهنگیان باید با مراجعه به آزمایشگاه‌ها، درمانگاه‌ها و بیمارستان‌ها، هزینه درمان را پرداخت کنند و سپس مدارک را به شعب بیمه ایران که در ادارات آموزش و پرورش دایر است، ارائه دهند.
این فرهنگی اضافه کرد: کارمندان شعب، ایرادهای متعددی برای مدارک ارائه شده می‌گیرند و مدارک را به همین راحتی قبول نمی‌کنند؛ وقتی هم که قبول می‌کنند، چندین ماه طول می‌کشد تا مبالغ پرداخت شود.
وی افزود: البته بعد از چندین ماه نیز، مبلغ هزینه شده پرداخت نمی‌شود بلکه وجوهی به مراتب پایین‌تر پرداخت می‌شود؛ به عنوان مثال ویزیت پزشک متخصص ۱۵ هزار تومان است و این درحالیست که فقط ۸ هزار تومان پذیرفته می‌شود.
این فرهنگی به برداشتن تسهیلات عینک برای فرهنگیان در بیمه طلایی اشاره کرد و گفت: در گذشته فرهنگیان می‌توانستند به مراکز فروش عینک مراجعه کرده و با ارائه کارت بیمه طلایی از تخفیف برخوردار شوند اما با توجه اینکه قرارداد با تمام این مراکز به پایان رسیده است، باید عینک را خریداری کرده و مدارک تهیه آن به شعب بیمه ایران تحویل داده شود و بعد از چند ماه، سقف تهیه عینک که ۵۰ هزار تومان است، دریافت شود.
فرهنگی دیگری در شهرستان‌های استان تهران نیز به کاهش مراکز طرف قرارداد با بیمه طلایی اشاره کرد و اظهار داشت: بیمارستان‌ها و درمانگاه‌هایی که تا سال گذشته، بیمه طلایی را قبول داشتند، دیگر قبول ندارند.
وی ادامه داد: تأخیر در پرداخت هزینه‌ها و آن هم با میزانی بسیار کمتر موجب نارضایتی فرهنگیان از بیمه طلایی شده است.
* برنامه آقای سرپرست برای بیمه طلایی فرهنگیان
علی اصغر فانی، سرپرست وزارت آموزش و پرورش در خصوص وضعیت بیمه طلایی فرهنگیان اظهار داشت:  اولین بار لفظ بیمه طلایی را بنده به کار بردم در سال 1384 بود و آن زمان سرپرست بودم و اعتقاد دارم که باید بیمه طلایی با کیفیت بهتر ارائه شود.
به گزارش فارس، اکنون باید دید برنامه سرپرست آموزش و پرورش برای بیمه طلایی با کیفیت بهتر چه زمانی به نتیجه می‌رسد؟
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها