امروز : سه شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 20
۱۴:۲۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 54988
تاریخ انتشار: ۸ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۰۱:۰۹
تعداد بازدید: 122
گلعلی بابایی رئیس سازمان هنری و ادبیات دفاع مقدس در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، درباره سرانه ...

گلعلی بابایی رئیس سازمان هنری و ادبیات دفاع مقدس در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، درباره سرانه مطالعه در کشور اظهار داشت: در سبد خانوار ما کمتر کتاب و آثار مکتوب مشاهده می‌شود. در این چند سال اخیر چند کتابی که تبلیغ شدند تا حدی دیده شده‌اند اما سرانه مطالعه در کشور بسیار تاسف برانگیز است.

وی با بیان اینکه ارتباط مستقیمی میان تبلیغات رسانه‌های جمعی و سرانه مطالعه وجود دارد، خاطرنشان کرد: اگر رسانه‌ها به خصوص صدا و سیما بر موضوع مطالعه و فرهنگ‌سازی مطالعه همت بگمارند شاهد تاثیرات خوبی خواهیم بود.

رئیس سازمان هنری و ادبیات دفاع مقدس درباره اقداماتی که این سازمان در زمینه سرانه مطالعه در نظر دارد، گفت: تاکنون با صدا و سیما صحبت‌هایی کردیم تا با تعامل با یکدیگر شبکه معرفی کتاب و برنامه‌های تلویزیونی به نقد و بررسی کتاب بپردازیم. در حال حاضر فقط چند برنامه محدود از شبکه‌هایی مانند چهار پخش می شود که کفایت لازم را نمی‌کند و بسیار محدود است، بنیاد حفظ آثار و ارزش‌های دفاع مقدس آمادگی تهیه برنامه‌هایی در این زمینه را دارد.

وی به انتشاراتی ها هم در این عرصه اشاره کرد و گفت: برخی از انتشاراتی‌ها از لحاظ محتوا و نثر برتر هستند و از اینرو این کتاب‌ها بیشتر دیده می‌شوند و ناشران دیگر هم باید با آنها رقابت کنند. از سویی انتخاب موضوع کتاب‌ها، نحوه صفحه‌آرایی، چاپ، کیفیت و ... باید مورد دقت بیشتری بگیرند.

بابایی در بخش دیگری از سخنان خود به وظیفه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اشاره کرد و گفت: این نهاد باید نقش پررنگ‌تری ایفا کند و تعاملات بیشتری داشته باشد. در این بخش صدا و سیما و وزارت ارشاد باید تعاملات بیشتری باهم داشته باشند و همان‌طور که برنامه‌هایی مانند 90 ورزشی و هفت سینمایی پخش می‌کنند باید کارهای مشابهی برای کتاب انجام دهند.
انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها