امروز : جمعه ۳۰ تیر ۱۳۹۶ - 2017 July 21
۲۱:۰۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 5502
تاریخ انتشار: ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۵۴
تعداد بازدید: 109
امیر خوراکیان رئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران با حضور در نمایشگاه کتاب در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات باشگاه خبری فارس «توانا» درباره این ...

امیر خوراکیان رئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران با حضور در نمایشگاه کتاب در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات باشگاه خبری فارس «توانا» درباره این پرسش که به نظرتان در سال‌های گذشته چه کار فرهنگی باید انجام می‌شد اما مورد توجه قرار نگرفت، بیان داشت: یکی از مسائلی که سال گذشته مورد غفلت واقع شد، مسئله کاغذ بود.

وی اضافه کرد: اگر بخواهیم واقعی و عملی به این مقوله بنگریم و شعاری حرف نزنیم و نقشی که کاغذ در صنعت نشر را داشت بیان کنیم باید گفت کاغذ افزایش قیمت بی‌رویه و چند برابر پیدا کرده است و فضای نشر را تحت تأثیر قرار داده که این موضوع از اهمیت بالایی برخوردار است.

خوراکیان ادامه داد: مقداری هم می‌توان گفت که مسئولان مربوطه از کنار این موضوع به راحتی گذشتند به همین منظور در چند روز گذشته نیز دوباره شاهد افزایش مجدد قیمت کاغذ بودیم.

وی افزود: آرزوی ما این است که یک اقدام اساسی در راستای بهبود کاغذ صورت گیرد چرا که معتقدم برای تولید کاغذ در کشور باید سرمایه‌گذاری جدی صورت گیرد و کار به گونه‌ای پیش رود که مسئله صنعت نشر در کشور از رونق خوبی برخوردار باشد تا ناشران بتوانند در این حوزه فعال بوده و مردم نیز از این امکانات بهره‌مند شوند.

این مقام مسئول گفت: معتقدم مسئله کاغذ مهمترین موضوعی است که می‌تواند مورد توجه قرار گیرد و در کنار آن شاهد رشد خوبی در موضوعات، مطالعات، دستاوردهای محتوایی باشیم اما البته در این حوزه‌ها شاهد رشد خوبی بوده‌ایم و هر مؤسسه و مجموعه‌ای در گوشه و کنار کشور تعدادی انسان‌های فرهیخته، علاقمند، دلسوز و دغدغه‌مند به مسائل کشور و مسائل فرهنگی و به ویژه مسائل حوزه ادبیات مشغول و در حال فعالیت هستند و تاکنون نیز کارهای خوبی ارائه داده‌اند.

وی در پایان بیان کرد: توزیع و رساندن کارهای فرهنگی به دست مردم طبیعتا نیازمند مسئله گردونه نشر و استفاده مردم از این مهم است که در حال تسهیل شدن است.
انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار