امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۰۱:۱۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 55031
تاریخ انتشار: ۸ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۰۴
تعداد بازدید: 64
عباسعلی منصوری آرانی نماینده مردم کاشان و آران بیدگل در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، اظهار داشت: امروزه ...

عباسعلی منصوری آرانی نماینده مردم کاشان و آران بیدگل در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، اظهار داشت: امروزه یکی از اولویت‌های اصلی کشور مقابله با جنگ نرم دشمن به ویژه رسانه‌های غرب است زیرا این رسانه‌ها قصد دارند ملت ایران را به گونه‌ای جلوه دهند که به دنبال صلح جهانی نیستند بلکه به دنبال به هم زدن نظم نظام جهانی‌اند.

وی تصریح کرد: بسیاری از کارشناسان علوم ارتباطات امروزه معتقد هستند که رویکرد رسانه‌های بومی ما باید حرفه‌ای‌تر شود و این در حالی است که کمبود امکانات و عدم سرمایه‌گذاری کارآمد موجب شده است ما نتوانیم در دنیای رسانه با اینگونه رسانه‌های معاند به طور منطقی مقابله به مثل کنیم.

وی ادامه داد: در جنگ نرم، رسانه‌های غربی با برنامه‌ریزی‌های بلندمدت سعی در منزوی کردن خط مشی‌های نظام انقلاب اسلامی ما دارند به همین علت دولت باید با یک برنامه‌ریزی گسترده تدابیری اتخاذ کند که هر چه سریعتر بودجه خبرگزاری‌ها به نحو چشمگیری افزایش یابد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس افزود: شبکه سی ان ان در طی سالهای پس از انقلاب همواره نشان داده که اصل خبرنویسی و مصاحبه خبری را که همان عدالت‌محوری است رعایت نمی‌کند و از همین رو باید خبرگزاری‌های بومی کشور با انعکاس حقایق وجودی انقلاب اسلامی به مقابله با این رسانه‌ها بپردازند.

منصوری آرانی گفت: بدون تردید در جنگ رسانه‌ای، خبرنگاران کشورمان وظایف خطیری را برعهده دارند که از جمله آنها مشخص کردن نقاط ضعف رسانه‌های غربی، اطاعت از مقام عظمای ولایت و نهادینه کردن فرهنگ ایرانی - اسلامی در بطن نظام جهانی است.

وی با بیان اینکه سرمایه‌گذاری گسترده نظام سلطه در رسانه‌های مکتوبی، تصویری و شنیداری در سالهای اخیر به عنوان یکی از سلاح ‌های تحریم برای کشورمان به کار گرفته شده است، افزود: جنگ نرم غربی به مثابه رویکرد استراتژی نظام سلطه برای تسلط بر افکار ملت‌های جهان ایجاد شده است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در پایان یادآور شد: شبکه سی ان ان با استفاده و طراحی از پیش تعیین شده و با ابزارهای مربوط سعی دارد عقاید، گفتمان سیاست خارجی و احساسات، تمایلات و گرایش‌های مردم ایران را بر حسب مقتضیات سیاسی خود جلوه دهد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها