امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۰۰:۴۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 55044
تاریخ انتشار: ۸ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۰۶
تعداد بازدید: 73
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت بهداشت، سید ابوالفضل هاشمی، رئیس اداره تجهیزات پزشکی و ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت بهداشت، سید ابوالفضل هاشمی، رئیس اداره تجهیزات پزشکی و سفارشات خارج دانشگاه علوم پزشکی شیراز با بیان این مطلب، گفت: تولید لامپ رادیولوژی برای نخستین بار است که در کشور انجام می شود و تاکنون 95 درصد کار تولید انجام شده و در حال گذراندن تست های نهایی است.
 
هاشمی افزود: تاکنون کشورهای ژاپن، ایتالیا، آلمان و آمریکا لامپ رادیولوژی تولید می‌کردند و کشور کره هم این تولید را تحت لیسانس انجام می‌داد که خوشبختانه دانشگاه علوم پزشکی شیراز با استفاده از دانش متخصصان خود و همچنین کمک گرفتن از مجموعه صنایع الکترونیکی شیراز ، که از پتانسیل های قابل توجهی در این زمینه برخوردار است، در آستانه تولید این لامپ قرار دارد.
 
وی اظهار داشت: هدف ما از تولید لامپ رادیولوژی در واقع رسیدن به تولید لامپ دستگاه سی تی اسکن است زیرا از زمان تمام شدن عمر یک لامپ سی تی اسکن تا تهیه مجدد آن حدود 3 تا 4 ماه طول می کشد که در این مدت فعالیت دستگاه سی تی اسکن متوقف می شود.
 
هاشمی اصل بیان کرد: بر اساس برنامه ریزی‌های انجام شده تا سال آینده مقرر است که به تولید لامپ سی تی اسکن برسیم که موفقیت بزرگی در کشور محسوب می شود.
 
وی تصریح کرد: با توجه به اینکه تولید تجهیزات پزشکی نیاز به سرمایه هنگفتی دارد، تولید کنندگان این تجهیزات استانی و حتی کشوری به تولید نگاه نمی‌کنند بلکه دید صادراتی دارند.
 
هاشمی اصل گفت: با توجه به پتانسیل ها و امکانات موجود در صنایع الکترونیک شیراز، دانشگاه علوم پزشکی از این موقعیت استفاده کرده و با بهره‌مندی از دانش و امکانات این مجموعه به شیوه مناسب و مقرون به صرفه ای اقدام به راه اندازی خط تولید لامپ رادیولوژی کرده است.
 
وی افزود: 30 تا 40 درصد نیازهای تجهیزات پزشکی کشور در داخل تولید می‌شود که 11 شرکت نیز در زمینه های مصرفی ، نیمه مصرفی و سرمایه ای در استان فارس به امر تولید می‌پردازند.
 
وی از معرفی پروسه انجام شده در تولید لامپ رادیولوژی توسط متخصصان شیراز، در نمایشگاه 9 مهر تجهیزات پزشکی خبر داد و گفت: این لامپ به زودی به مرحله تولید نهایی می‌رسد.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها