امروز : دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 19
۱۵:۲۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 55055
تاریخ انتشار: ۸ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۰۸
تعداد بازدید: 56
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، "سرگئی لاوروف" وزیر امور خارجه روسیه در مصاحبه‌ای اختصاصی با روزنامه «کامرسانت» قطعنامه مصوبه ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، "سرگئی لاوروف" وزیر امور خارجه روسیه در مصاحبه‌ای اختصاصی با روزنامه «کامرسانت» قطعنامه مصوبه در شورای امنیت در مورد سوریه را  بسیار مثبت ارزیابی کرده و تاکید کرد که این سند به هیچ عنوان تهدیدی در زمینه اعمال زور علیه سوریه را در بر ندارد.

لاوروف گفت: به عقیده من نتیجه نشست شورای امنیت که بالاخره بعد از دو سال توانست در مورد تصویب قطعنامه‌ای مناسب در مورد سوریه به توافق برسد، کاملا مثبت است. قطعنامه مصوبه هیچ تهدیدی در خصوص اعمال زور و یا اقدام نظامی علیه سوریه را در بر نمی‌گیرد و روند حل و فصل مناقشه در این کشور در بستر سیاسی باقی مانده است.

وی افزود: این مسئله بسیار مهم است که این قطعنامه بالاخره توانست توافقات صورت گرفته در کنفرانس 30 ژوئن سال 2012 در ژنو را مورد تایید قرار دهد که مبتنی بر حل و فصل سیاسی-دیپلماتیک بحران در سوریه است. تا قبل از این همتایان غربی ما، اگر بخواهم صادقانه صحبت کنم، نمی‌خواستند در این خصوص سازشی بخرج دهند و بر استفاده از بند هفتم منشور سازمان ملل در مورد سوریه تاکید داشتند.

وزیر امور خارجه روسیه همچنین تاکید کرد که این کشور مقامات دمشق را تشویق خواهد کرد تا خللی در تحقق طرح نابودسازی تسلیحات شیمیایی بوجود نیاورد و ما امیدواریم که کشورهای غربی هم مخالفان سوری را وادار به همکاری کنند.

لاوروف گفت: ما اطمینان داریم که دولت سوریه به هیچ وجه تلاش نخواهد کرد تا در اجرای طرح نابودی تسلیحات شیمیایی خللی وارد کند. با این حال ما دائما با آنها در تماس بوده و در این مورد مقامات دمشق را تشویق خواهیم کرد. ولی این شرکای غربی ما و متحدان نزدیکشان در خلیج فارس هستند که نقش اصلی را در ممانعت از بروز هر نوع خللی از سوی گروه‌های مخالف مسلح در سوریه در اجرای این طرح دارند، چرا که آنها روی این افراد نفوذ دارند. 
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها