امروز : جمعه ۲۴ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 15
۱۵:۱۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 55057
تاریخ انتشار: ۸ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۰۸
تعداد بازدید: 50
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، «انریکو لتا» نخست‌وزیر ایتالیا گفت که از پارلمان خواهد خواست تا روز ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، «انریکو لتا» نخست‌وزیر ایتالیا گفت که از پارلمان خواهد خواست تا روز چهارشنبه به ائتلاف وی رای اعتماد بدهد.

این درخواست در پی خروج وزرای حزب «سیلویو برلوسکونی» نخست وزیر پیشین این کشور از کابینه مطرح شد.

لتا در گفت‌وگویی تلویزیونی گفت: « من هم از سنا و هم از مجلس نمایندگان خواهم خواست تا به کابینه رای اعتماد بدهند. در صورتی که چنین رایی را به دست نیاورم، در آن صورت تصمیم‌گیری ( دیگری ) می‌کنم.»

برلوسکونی پیشتر به وزرای حزب راست‌میانه «مردان آزادی» توصیه کرده بود در اعتراض به دستور لتا برای توافق اجرای تمام تصمیم‌های کابینه در آستانه رأی اعتماد پارلمان، از سمت خود کناره‌گیری کنند.

برلوسکونی در بیانیه‌ای که روز شنبه صادر کرده، آورده است: اولتیماتومی که نخست‌وزیر حزب دموکراتیکش در دولت صادر کرد... ناروا و غیرقابل قبول است.

لتا پیش از این تهدید کرده بود که اگر کابینه در رأی اعتماد پارلمان از وی حمایت نکند، از سمت خود استعفا می‌کند. وی برلوسکونی را به تلاش برای تحمیل نظرات خود بر کابینه متهم کرده است.
انتهای ‌پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها