امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۱۴:۰۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 55099
تاریخ انتشار: ۸ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۸
تعداد بازدید: 119
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه خبری «یورونیوز»، سوسیال دموکرات‌ها به رهبری «ورنر فایمن» ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه خبری «یورونیوز»، سوسیال دموکرات‌ها به رهبری «ورنر فایمن» صدراعظم اتریش، توانستند 27.1 درصد آراء را از آن خود کنند.

فایمن پس از پیروزی در انتخابات پارلمانی گفت: «آنچه پیش از انتخابات صادق بود همچنان پابرجا باقی می‌ماند که عبارت است از تشکیل دولت باثبات بدون حزب راست افراطی آزادی.»

«حزب مردم»، حزب محافظه کار، به رهبری «میشائیل اشپیندلگر» هم 23.8 درصد آراء را کسب کرد. حزب مردم، یکی از دو بازوی بزرگ «ائتلاف بزرگ» اتریش، همچون شریک سیاسی نیم قرن اخیر خود، و نسبت به آخرین انتخابات اتریش، 2.2 درصد آراء خود را از دست داد.

اما «حزب آزادی»، حزب راست افراطی ضد اسلام و منتقد سرسخت اعطای بسته نجات مالی، به رهبری «هاینس کریستین اشتراخه» با کسب 21.4 درصد آراء جایگاه سوم را از آن خود کرد.

این حزب برخلاف دو حزب «سوسیال دموکرات» و «حزب مردم» نسبت به انتخابات سال 2008 میلادی با استقبال بیشتر 3.9 درصدی اتریشی‌ها مواجه شد.
انتهای ‌پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار