امروز : پنجشنبه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۶ - 2017 April 27
۰۵:۴۸
ادموند
کمک مالی
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 55099
تاریخ انتشار: ۸ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۸
تعداد بازدید: 92
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه خبری «یورونیوز»، سوسیال دموکرات‌ها به رهبری «ورنر فایمن» ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه خبری «یورونیوز»، سوسیال دموکرات‌ها به رهبری «ورنر فایمن» صدراعظم اتریش، توانستند 27.1 درصد آراء را از آن خود کنند.

فایمن پس از پیروزی در انتخابات پارلمانی گفت: «آنچه پیش از انتخابات صادق بود همچنان پابرجا باقی می‌ماند که عبارت است از تشکیل دولت باثبات بدون حزب راست افراطی آزادی.»

«حزب مردم»، حزب محافظه کار، به رهبری «میشائیل اشپیندلگر» هم 23.8 درصد آراء را کسب کرد. حزب مردم، یکی از دو بازوی بزرگ «ائتلاف بزرگ» اتریش، همچون شریک سیاسی نیم قرن اخیر خود، و نسبت به آخرین انتخابات اتریش، 2.2 درصد آراء خود را از دست داد.

اما «حزب آزادی»، حزب راست افراطی ضد اسلام و منتقد سرسخت اعطای بسته نجات مالی، به رهبری «هاینس کریستین اشتراخه» با کسب 21.4 درصد آراء جایگاه سوم را از آن خود کرد.

این حزب برخلاف دو حزب «سوسیال دموکرات» و «حزب مردم» نسبت به انتخابات سال 2008 میلادی با استقبال بیشتر 3.9 درصدی اتریشی‌ها مواجه شد.
انتهای ‌پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار