امروز : چهارشنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۶ - 2017 September 20
۲۰:۲۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 55100
تاریخ انتشار: ۸ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۸
تعداد بازدید: 73
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه خبری «یورونیوز»، حزب «سوسیال دموکرات»، حزب راست میانه حاکم در پرتغال، در ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه خبری «یورونیوز»، حزب «سوسیال دموکرات»، حزب راست میانه حاکم در پرتغال، در انتخابات شهرداران و شوراهای شهر این کشور از «حزب سوسیال»؛ حزب مخالف دولت شکست سنگینی خورد.

این شکست نتیجۀ نارضایتی از سیاست‌های ریاضت اقتصادی دولت حاکم در لیسبون است.

«پدرو پاسو کوئیلو» نخست وزیر پرتغال، برغم پذیرفتن شکت هم حزبی هایش در انتخابات گفت که دولتش به سیاستهایی که در پیش گرفته است ادامه خواهد داد، سیاستهایی که وی آنها را در غلبه بر بحران اقتصادی و بازگرداندن رشد و اعتماد به اقتصاد کشورش ضروری دانست.

محافظه کاران «سوسیال دموکرات» نه تنها در شهرهای بزرگی چون «پورتو»، «سینترا» و «ویلا نووا دِ گایا» به رقیبان سوسیالیست خود باختند بلکه کرسی لیسبون، پایتخت را نیز با اختلافی فاحش به حزب رقیب «سوسیال» که طرفدار سیاستهای ریاضتی سختگیرانه ای نیست، واگذار کردند.

در پورتو، دومین شهر بزرگ پرتغال نیز سوسیال دموکراتها اقبالی نداشتند و «روی موریرا»، نامزد مستقل، شهردار شهر شد تا نشانی از نارضایتی پرتغالی ها از سیاستهای ریاضتی حزب حاکم باشد.
انتهای‌پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها