امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۱۵:۳۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 55110
تاریخ انتشار: ۸ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۱۰
تعداد بازدید: 151
به گزارش خبرنگار هنرهای تجسمی فارس، طی روزهای اخیر اخباری مبنی بر تعدیل نیروی گسترده در بخش‌های مختلف معاونت هنری به گوش می‌رسد و شنیده‌ها حاکی از آن ...

به گزارش خبرنگار هنرهای تجسمی فارس، طی روزهای اخیر اخباری مبنی بر تعدیل نیروی گسترده در بخش‌های مختلف معاونت هنری به گوش می‌رسد و شنیده‌ها حاکی از آن است که نیروهای قراردادی در بخش خبرگزاری هنر،‌ دفتر هنر و رسانه و بنیاد ادبیات نمایشی به یک سوم کاهش یافته است و طی روزهای اخیر با اغلب نیروهای این بخش تسویه حساب شده است. به نظر می‌رسد که این تعدیل نیروها در بخش‌های دیگر معاونت هنری همچنان ادامه داشته باشد.

تلاش خبرنگار فارس برای برقراری تماس با باقرنژاد مشاور اجرایی معاون امور هنری و همچنین مرادخانی معاون امور هنری وزارت ارشاد برای پاسخگویی در این زمینه به جایی نرسید اما مهدی افضلی مدیرعامل مؤسسه توسعه هنرهای معاصر در این زمینه توضیحاتی را ارائه کرد.

* کوچک کردن مجموعه‌های معاونت هنری در دستور کار است

مهدی افضلی مدیرعامل مؤسسه توسعه هنرهای معاصر در گفت‌وگو با خبرنگار هنرهای تجسمی فارس درباره دلایل تعدیل نیروی گسترده در بخش‌های مختلف معاونت هنری توضیح داد: کوچک کردن مجموعه‌های معاونت هنری در دستور کار ما قرار دارد ضمن این که این نیروها همه قراردادی و پروژه‌ای بودند و هیچ کدام کارمند رسمی معاونت هنری وزارت ارشاد نبودند که جایی برای معترض شدن داشته باشد.
افضلی گفت: مشکل از جایی آغاز شده است که دولت جدید نگاه متفاوتی نسبت به دولت قبلی را در سیاست گذاری‌های خود دنبال می‌کند و این تغییر و تحولات هم حاصل نگاه دولت جدید است که البته حق مسلم دولت محسوب می‌شود.

* کمبود بودجه عامل اصلی تعدیل نیروها در معاونت هنری

افضلی یکی از دلایل اصلی تعدیل نیروی گسترده در معاونت هنری را مشکلات کمبود بودجه و اعتبارات لازم عنوان کرد و گفت: عامل اصلی این تغییرات کمبود بودجه و اعتبار است که با این مبالغ توان مدیریت این مجموعه وجود ندارد و معاون امور هنری وزارت ارشاد نیز مایل است که کارش را در فضای آرام و بدون دغدغه مالی آغاز کند.
ضمن این که به زعم من،‌ برون سپاری و حمایت از هنر در خارج از مجموعه معاونت هنری از سیاست‌های اصلی معاون هنری کنونی است.

* مجموعه‌های معاونت هنری هیچ کدام منحل نشده است

وی افزود: این دلایلی است که باعث شده ما برخی از مجموعه‌های معاونت هنری را کوچک‌تر کنیم اما هیچ کدام از آن‌ها منحل نشده و در مجموعه کوچکتر و با نیروی انسانی کمتری به کار خود ادامه خواهند داد.
افضلی با اشاره به تغییر مکان و ساختار بنیاد ادبیات نمایشی توضیح داد: بنیاد ادبیات نمایشی مورد حمایت ما بود و اکنون از حوزه مدیریتی ما به حوزه مدیریتی اداره کل هنرهای نمایشی منتقل شده است.

* تبدیل خبرگزاری هنر به سایت

مدیرعامل مؤسسه توسعه هنرهای معاصر وابسته به معاونت هنری همچنین درباره خبرگزاری هنر هم توضیح داد: خبرگزاری هنر بسیار عریض و طویل بود و ناچار بودیم به دلایل مشکلات مالی آن را کوچک کنیم که هنوز هم فعال است و با نیروی کمتری به کار خود ادامه می‌دهد.
او در پاسخ به این سؤال که در این شرایط عنوان خبرگزاری برای آن چندان مناسب به نظر نمی‌رسد گفت: بلکه شاید این خبرگزاری تبدیل به سایت شود.

* فروشگاه آثار هنری یک میلیون تومانی کوچک تر می‌شود

او درباره تغییرات احتمالی دیگر هم گفت: برخی از طرح‌ها و اقدامات معاونت هنری از محبوبیت خوبی برخوردار است و آقای مرادخانی هم برای حفظ  آن و تأمین بودجه آن تلاش می کنند.
افضلی درباره وضعیت فروشگاه آثار هنری که در دوران مدیریت قبلی در معاونت هنری آغاز به کار کرد نیز توضیح داد: این فروشگاه آثار هنری زیر قیمت یک میلیون تومان ارائه می‌کرد که در حال صحبت کردن درباره کوچک کردن این فروشگاه هستیم تا آن را به مجموعه مدیریتی معاونت هنری منتقل کنیم.
وی افزود: این بخش چندان به من مرتبط نیست اما معتقدم که این فروشگاه فرصت مناسبی را برای فروش آثار هنرمندان به وجود آورده بود و آثار زیر یک میلیون تومان ارائه می‌کرد که با استقبال خوبی هم مواجه شده بود بنابراین در اندازه کوچکتر به کار خود ادامه خواهد داد.
افضلی گفت: ساختمان معاونت هنری امکانات مناسبی دارد که بسیاری از این مجموعه‌های تحت نظارت معاونت هنری را می‌توان در دل این ساختمان و  مؤسسه توسعه هنرهای معاصر قرار داد.

*بررسی و گزارش عملکرد مالی در معاونت هنری

افضلی که به عنوان مدیر مؤسسه توسعه هنرهای معاصر  در جریان همه امور مالی معاونت هنری نیز قرار دارد درباره موضوع بررسی اوضاع مالی از سوی معاون امور هنری هم گفت: به منظور مدیریت بهتر معاونت هنری لازم است که مسائل مالی مورد بررسی قرار بگیرد و آقای مرادخانی هم از بخش‌های مختلف گزارش عملکرد مالی می‌گیرند تا بهتر این مجموعه را بر مدیریت کنند که البته ما هم از این شفاف سازی مالی استقبال می کنیم.

* گزارش عملکرد مالی با بازرسی مالی متفاوت است

 وی افزود: گزارش عملکرد مالی با موضوع بازرسی مالی معاونت هنری قبلی متفاوت است چرا که این رفتار با روحیه آقای مرادخانی سازگار نیست و جزء تکالیف ایشان هم نیست چرا که به دلیل فعالیت دستگاه‌های نظارتی که وظیفه بازرسی مالی را بر عهده دارند، نیازی به این کار وجود ندارد.
او همچنین درباره موضوع متوقف شدن مقطعی اختصاص بودجه برای برگزاری جشنواره‌ها و نمایشگاه‌های مختلف به منظور بررسی و شفافیت مالی گفت: این موضوع منتفی است چرا که همین امروز دستور پرداختی برای برخی از امور داشتیم.
افضلی تأکید کرد: من به شخصه بسیار علاقه‌مند به بررسی مسائل مالی در معاونت هنری هستم و از آن استقبال می‌کنم ولی ممکن است این بررسی‌ها برخی را دچار سوءتفاهم کرده که این بررسی‌های مالی به معنی زیر سؤال بردن مسائل مالی در دولت گذشته است.

* مرادخانی عجله‌ای برای تغییر مدیریت‌ها ندارد

او درباره تغییر و تحولات مدیریتی در بخش‌های مرکز هنرهای تجسمی، نمایشی و موسیقی هم گفت: آقای مرادخانی عجله‌ای برای این تغییر و تحولات مدیریتی ندارند و مدیران معاونت هنری کنونی هم افراد متعهدی هستند که بدون توجه به احتمال تغییر و تحولات،‌ به کار خود ادامه می‌دهند. آنها شاید از جا به جایی ها هم مطلع باشند و کاملاً‌ آماده رفتن هم باشند اما فرقی برای آن‌ها نمی‌کند و بر اساس تعهدی که دارند، کارشان را می‌کنند که این نشان دهنده شخصیت ارزشمند مدیران ما در معاونت هنری است.
وی در خاتمه گفت: تغییر و تحولات مدیران در معاونت هنری به سلیقه معاونت هنری بستگی دارد که اگر بخواهند این تغییرات را خواهند داد.
به گزارش فارس،‌ شنیده‌ها حاکی از آن است که طی روزهای گذشته، رئیس موزه هنرهای معاصر تهران استعفای خود را به مسئولان اعلام کرده است. به نظر می‌رسد این اقدام به دنبال اختلاف نظرهای احسان آقای مدیر موزه هنرهای معاصر تهران با معاونت هنری باشد.
انتهای پیام/  
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها