امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۰۵:۴۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 55137
تاریخ انتشار: ۸ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۴
تعداد بازدید: 51
احمد شوهانی نماینده مردم ایلام در مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فاس، با اشاره به موضوع رابطه با آمریکا اظهار داشت: اصل گفتمان ...

احمد شوهانی نماینده مردم ایلام در مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فاس، با اشاره به موضوع رابطه با آمریکا اظهار داشت: اصل گفتمان دیپلماتیک در عرصه بین‌الملل باید شفاف و بر محور عدالت استوار باشد و این در حالی است که تناقض‌گویی و فرافکنی سران آمریکایی این مذاکرات را در آینده با چالش روبرو می‌کند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تصریح کرد: در عرصه بین‌الملل، گاهی تعاملات بین‌المللی به توازن نظم جهانی تغییر جهت می‌دهد که بر مبنای اصول دیپلماتیک انجام شود و تا زمانی که آمریکا خود را ابرقدرت جهان بداند نمی‌‌توان انتظار داشت که در تعاملات دیپلماتیک صادقانه عمل کند.
وی تکذیب درخواست گفت‌وگوی تلفنی در بار نخست توسط سران آمریکایی را نشانه بی‌صداقتی آنها دانست و گفت: تناقض در رفتار دولتمردان آمریکا و کنگره نمایان است.

شوهانی با بیان اینکه آمریکایی‌ها باید بدانند که ایران یک کشور فرامنطقه‌ای است، افزود: صلح در خاورمیانه و تأمین امنیت در این منطقه استراتژیک به طور حتم با همکاری کشوری قدرتمند همچون ایران امکان‌پذیر است به همین علت آمریکایی‌ها باید به حقوق ملت ایران احترام بگذارند زیرا در غیر این صورت تعامل دیپلماتیکی در کار نخواهد بود.

وی تصریح کرد: اوباما و دولتمردان آمریکایی باید حسن نیت خود را به ملت ایران به اثبات برسانند تا بتوانیم با یک رویکرد دیپلماتیک دو جانبه برخی از مشکلات میان دو کشور را برطرف کنیم.

شوهانی افزود: آمریکا باید بداند در تعاملات بین‌المللی قاعده‌ای به نام اعتمادسازی وجود دارد که اگر در هر زمان از مذاکرات خلاف این قاعده عمل شود به طور حتم ارتباطات دیپلماتیک به نتیجه قابل وثوق منتهی نمی‌شود.

وی با بیان اینکه دولتمردان آمریکا باید حسن نیت خود را به ملت ایران نشان دهند، افزود: برقراری روابط دیپلماتیک باید طبق اهداف صلح‌جویانه و بدون غرض‌ورزی باشد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس یاد آورشد: آمریکا باید ادعای واهی ابرقدرتی جهان را از ذهن خود خارج کند زیرا ایران هم اکنون کشوری فرامنطقه‌ای است که بسیاری از چالش‌های منطقه خاورمیانه با دخالت ایران ختم به خیر می‌شود.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها