امروز : شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 20
۰۲:۵۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 55156
تاریخ انتشار: ۸ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۸
تعداد بازدید: 103
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، تعطیلی جزئی دولت آمریکا اواسط نیمه‌شب دوشنبه 30 سپتامبر (8 مهرماه) ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، تعطیلی جزئی دولت آمریکا اواسط نیمه‌شب دوشنبه 30 سپتامبر (8 مهرماه) آغاز می‌شود زیرا جمهوری‌خواهان تلاش می‌کنند تا در لایجه جدید بودجه، تأمین بودجه قانون خدمات درمانی «باراک اوباما» رئیس‌جمهوری آمریکا را یکسال به تعویق اندازند و دموکرات‌ها نیز حاضر نیستند از این طرح رئیس‌جمهور آمریکا عقب بکشند.

واشنگتن در چندقدمی تعطیلی دولت قرار گرفته است زیرا نمایندگان کنگره در یک منازعه تلخ گرفتار شده‌اند و یکدیگر را به دلیل موانع مرتبط با اصلاحیه خدمات درمانی اوباما مقصر می‌دانند.

سنای آمریکا درست چند ساعت قبل از ضرب‌الاجل تعطیلی دولت فدرال، تشکیل جلسه خواهد داد و «هری رید» رئیس اکثریت دموکرات‌های سنا از پیش وعده داده است که با طرح مجلس نمایندگان تحت کنترل جمهوری‌خواهان در زمینه به تعویق انداختن یکساله بخش‌های کلیدی قانون خدمات درمانی اوباما مخالفت خواهند کرد.

طرح جمهوری‌خواهان همچنین مالیات تجهیزات پزشکی را بعنوان بخشی از لایحه فوری بودجه که به ادامه فعالیت دولت فدرال منجر می‌شود، لغو می‌کند.

در صورت عدم توافق سنا و مجلس نمایندگان آمریکا، از اوایل صبح فردا، بخش‌هایی از دولت فدرال آمریکا تعطیل خواهد شد و در نتیجه حدود 800 هزار تن از کارکنان دولت فدرال مجبور می‌شوند از اول اکتبر (9 مهرماه) بدون حقوق و مزایا کار خود را از دست بدهند و در خانه‌هایشان بنشینند.

بر اساس این گزارش برخی از خدمات مهم همچون محافظت از مرزها، نظارت بر مناطق حساس و کنترل ترافیک هوایی به فعالیت ادامه می‌دهند.

جمهوری‌خواهان و دموکرات‌ها در سال‌های گذشته با توافق دقیقه نودی خود از تعطیلی دولت فدرال جلوگیری کردند. امسال نیز که احتمال تعطیلی دولت فدرال بالا رفته است، مجلس نمایندگان آمریکا به اتفاق آرا روز یکشنبه لایحه‌ای را به تصویب درآورد در صورتیکه دولت با مشکل کمبود بودجه مواجه شد، در هر صورت حقوق نظامیان آمریکایی را پرداخت کند.

خبرنگار خبرگزاری فرانسه از واشنگتن گزارش کرد: این بار، از فردا دولت آمریکا با تعطیلی جزئی روبرو می‌شود مگر آنکه تحولات دقیقه 90 و مهیجی در کنگره رخ بدهد که بعید است این بار چنین اتفاقی بیافتد.

بر اساس این گزارش، اگر تعطیلی دولت فدرال اجرایی شود، موسسه ملی بهداشت اجازه آغاز آزمایشات بالینی جدید یا ویزیت بیماران جدید را ندارد، موزه‌ها و پارک‌های ملی تعطیل خواهد شد و 18 هزار نفر از کارکنان سازمان هوا و فضا آمریکا مجبورند بدون حقوق در خانه‌های خود بمانند و این تنها بخشی از پیامدهای تعطیلی دولت فدرال خواهد بود.

خبرگزاری فرانسه گزارش کرد که بسیاری از مفاد طرح خدمات درمانی اوباما تحت عنوان «obamacare»، همچون اجازه دادن به فرزندان برای اینکه تا سن 26 سالگی تحت طرح بیمه خدمات درمانی والدینشان بمانند، برای سال‌ها است که اجرایی شده است.

مبادلاتی که مردم می‌توانند برای پوشش مراقبت‌های بهداشتی از شرکت‌های بیمه خصوصی خریداری کنند، که احتمالاً ماده بسیار پربحث این لایحه طرح خدمات درمانی اوباما است، احتمالاً از روز سه‌شنبه اجرایی می‌شود.

در حین دو تعطیلی پیشین دولت فدرال آمریکا به مدت 6 روز در سال 1995 و 21 روز از دسامبر همان سال تا اوایل سال 1996، 800 هزار نفر از کارکنان فدرال مجبور شدند به دلیل عدم پرداخت بودجه در خانه بمانند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها