امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۱۰:۳۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 55161
تاریخ انتشار: ۸ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۸
تعداد بازدید: 42
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «نووستی»، سخنرانی "سرگئی ناریشکین" رئیس دومای دولتی روسیه و بررسی اوضاع ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «نووستی»، سخنرانی "سرگئی ناریشکین" رئیس دومای دولتی روسیه و بررسی اوضاع سوریه اصلی‌ترین موضوعات در نشست پاییزی مجمع عمومی پارلمان اروپا که امروز، دوشنبه در استراسبورگ (فرانسه) آغاز به کار می‌کند، خواهد بود.

این نخستین بار از زمان عضویت روسیه در سال 1996 در شورای پارلمانی اروپا است که ریاست دومای دولتی روسیه در مجمع عمومی برای نمایندگان اروپایی سخنرانی خواهد کرد. 

در نشست جاری این مجمع، علاوه بر موضوعات دیگر، روند اوضاع پیرامون سوریه، با توجه به اهمیت این مسئله از جمله موضوعات اصلی مباحثات آن خواهد بود.

"آلکسی پوشکوف" رئیس کمیته امور بین الملل دومای روسیه و ریاست هیئت نمایندگی این کشور در مجمع عمومی روز گذشته در آستانه سفر به استراسبورگ تایید کرد که در سال جاری رئیس دوما در این نشست حضور داشته و سخنرانی خواهد کرد. به گفته وی، این سخنرانی احتمالا در اول اکتبر صورت بگیرد.

پوشکوف با اشاره به اینکه بیش از 40 نماینده اروپایی از هم اکنون برای ارائه سئوال از ناریشکین درخواست داده‌اند، توضیح داد که بر اساس قوانین مجمع عمومی، روسای پارلمان‌ها یک ساعت زمان خواهند داشت تا با سئوالات مطرح شده از آنها پاسخ دهند.

وی افزود: انتظار می‌رود که سئوالات نمایندگان پارلمانی اروپا از رئیس دوما پیرامون مسائلی همچون: آبخازی، اوستیای جنوبی، روابط روسیه و گرجستان، روابط مسکو با اتحادیه اروپا و البته برخی مسائل داخلی در روسیه باشد.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها