امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۱۸:۴۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 55193
تاریخ انتشار: ۸ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۴
تعداد بازدید: 68
پرویز سروری کارشناس مسائل سیاسی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، اظهارداشت: مذاکره یعنی گفت‌وگویی که دو طرف ...

پرویز سروری کارشناس مسائل سیاسی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، اظهارداشت: مذاکره یعنی گفت‌وگویی که دو طرف به دنبال یافتن منافع خود هستند و اگر این مذاکره نتیجه‌اش نفع یک طرف و محرومیت طرف مقابل باشد در واقع یک مذاکره ابتر و  بی‌خاصیت است.

این کارشناس مسائل سیاسی تصریح‌کرد: الان مهم این است که طرفین، پرداخت‌ها و دریافت‌هایشان را وزن کنند و ببینند چه می‌دهند و چه می‌گیرند، فعلاً دریافت آمریکایی‌ها بسیار سنگین‌تر از پرداخت‌هایشان بوده است چراکه بعد از 34 سال موفق شده‌اند با یکی از مقامات ایرانی به صورت مستقیم گفت‌وگوی تلفنی داشته باشند.

وی اضافه‌کرد: وقتی دو وزیر خارجه ایران و آمریکا بدون واسطه گفت‌وگو و مذاکره می‌کنند آورده زیادی برای آمریکایی‌ها داشته اما هنوز پرداختی قابل ملاحظه‌ای در رابطه با این دریافتی نداشته‌اند.

سروری وی ادامه داد: ذوق‌زدگی و شتابزدگی اوباما  در مصاحبه بعد از مذاکره تلفنی نمایانگر اهمیت موضوعی است که این مذاکره برای آنها داشته اما آمریکایی‌ها هنوز اقدامات متقابلی که نشان دهد در حال دریافت و پرداخت هستند، نداشته‌اند.

این کارشناس مسائل سیاسی افزود: آمریکایی‌ها بعد از مذاکره دوباره موضع‌گیری‌هایی داشته که بوی بازگشت به مواضع قبلی را نشان می‌دهد، ما منتظر اقدامات عملی  آنها هستیم که قائل به یک نتیجه برد-برد هستند چراکه ایرانی‌ها حسن نیت خود را نشان داده‌اند و این شاید آخرین فرصت برای آنها باشد. 
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار