امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۱۴:۵۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 55195
تاریخ انتشار: ۸ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۴
تعداد بازدید: 69
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، احمد اسفندیاری معاون بین‌الملل سازمان بسیج مستضعفین، با صدور پیامی خطاب به سید نظام‌الدین ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، احمد اسفندیاری معاون بین‌الملل سازمان بسیج مستضعفین، با صدور پیامی خطاب به سید نظام‌الدین موسوی مدیرعامل خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، از اقدام این خبرگزاری در افشای تحریف سخنان رییس جمهور توسط شبکه تلویزیونی CNN در سفر به نیویورک تقدیر کرد.
متن این پیام به شرح زیر است:

در دنیای کنونی ما، رسانه به عنوان یکی از اصلی‌ترین ابزار ارتباطی، به دستاویزی در اختیار سیاستمداران غرب برای تاثیرگذاری بر افکار سایر ملل تبدیل شده است و همین امر که باعث گردیده است تا بسیاری از تحلیل گران و صاحب نظران، عصر امروز را عصر کهکشان رسانه‌ای بدانند و اعلام کنند اکثریت مردم دنیا مسحور رسانه‌اند.

در این بین رسانه‌هایی که درمسیر حق گام برداشته و دغدغه‌شان روشنگری ملتها و جلوگیری از گرفتاری آنها در دام جادوی رسانه‌ای غرب است، هر چند اندکند اما آزادگی و حق طلبی آنها، تضمینی است بر جاودانگی و موفقیت ایشان.

سفر رئیس جمهور ایران جناب حجت‌الاسلام حسن روحانی به نیویورک، که همچون دیگر سفرهای بین المللی مقامات ایرانی در کانون توجهات جهانی، قرار گرفته است، بار دیگر بهانه‌ای به دست سردمداران دنیای استکبار داد تا با شیطنت‌های رسانه‌ای خود، به تحریف صحبت‌ها ومصاحبه‌های ایشان، از طریق ترجمه‌های جهت دار، اقدام کنند.

از این روست که ترجمه آنی و صادقانه گفتار مسئولین نظام با در نظر گرفتن گسترش فعالیت بخش‌های بین المللی خبرگزاری‌ها همسو می‌تواند گامی برای جلوگیری از تحریف سخنان ایشان باشد؛ امری که متاسفانه از سوی بخش‌های بین المللی خبرگزاری‌ها، سایت‌ها و پایگاه‌های خبری، مسئولین و وزارتخانه‌ها مورد توجه کافی نبوده و تاخیر در به روز رسانی ترجمه بخش‌های بین المللی، زمینه تهدید و سوء استفاده رسانه‌های معارض را فراهم آورده است.

آنچه مد نظر نوشتار پیش روست، تشکر از اقدام شایان تقدیر خبرگزاری وزین فارس در انتشار ترجمه صحیح مصاحبه و رئیس جمهور ایران با شبکه خبری سی ان ان است که توانست بر بسیاری از صحبت‌ها و مباحث مطرح شده در این زمینه پایان داده و از شکل گیری یک توطئه رسانه‌ای جلوگیری کند.

اقدام قابل تقدیر خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، نشان داد که یکی از اصلی‌ترین مسیرها، برای جلوگیری از مصادره به مطلوب کردن سخنان مقامات ایرانی توسط رسانه‌های غربی، انتشار دقیق، صحیح و به موقع صحبت‌ها، مصاحبه‌ها و موضع گیری‌های ایشان است که متاسفانه بسیاری از رسانه‌های داخلی، به آن توجه کافی ندارند.

از این روست که معاونت روابط بین المللی سازمان بسیج، از اقدام در خور تحسین خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در جلوگیری از ایجاد یک توطئه رسانه‌ای، تقدیر و تشکر کرده و آرزوی موفقیت آن خبرگزاری در تمامی زمینه‌های داخلی و خارجی را دارد.

امید است سایر رسانه‌ها و خبرگزاری‌های داخلی، در اقدامی مشابه، با انتشار صحیح و به موقع ترجمه مشروح کامل بیانات مسئولین نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، مانع از ایجاد تحریف، خطا و اشتباه، در این زمینه شوند.

                                      دکتر احمد اسفندیاری 

                      معاون روابط بین المللی سازمان بسیج
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها