امروز : سه شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 23
۰۳:۵۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 55200
تاریخ انتشار: ۸ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۶
تعداد بازدید: 60
امیر نظری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در زنجان اظهار کرد: توسعه مدارس خاص یکی از اقدامات اداره کل آموزش و پرورش استان به منظور ارتقای سطح علمی ...

امیر نظری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در زنجان اظهار کرد: توسعه مدارس خاص یکی از اقدامات اداره کل آموزش و پرورش استان به منظور ارتقای سطح علمی دانش‌آموزان است.

وی با اشاره به اینکه مدارس هیئت امنایی نوعی از مدارس خاص هستند، اضافه کرد: در حال حاضر 55 مدرسه هیئت امنایی در استان زنجان فعال است.

مدیر کل آموزش و پرورش استان زنجان به نحوه کارکرد این مدارس اشاره کرد و گفت: اداره مدارس هیئت امنایی به عهده خود والدین است.

وی خاطر نشان کرد: اخذ وجه یا عدم اخذ وجه در این مدارس با تصمیم والدین دانش‌آموزان صورت می‌گیرد و آموزش و پرورش دخالتی در این امر ندارد.

نظری با اشاره به اینکه هیئت امنایی بودن یا نبودن مدارس با تصمیم اولیا انجام می‌شود، گفت: در صورتی که اولیایی تصمیم بر خارج‌سازی مدرسه‌ای از حالت هیئت امنایی به مدارس عادی داشته باشند، آموزش و پرورش هیچ مخالفتی با این امر ندارد.

وی با اشاره به افزایش تعداد مدارس هیئت امنایی در استان افزود: در حال حاضر 17 هزار دانش‌آموز در مدارس هیئت امنایی تحصیل می‌کنند.

مدیر کل آموزش و پرورش استان زنجان با بیان اینکه تعداد مدارس هیئت امنایی استان نسبت به سال‌های قبل افزایش چشمگیری یافته است، اذعان داشت: طی سال‌های 84 تا 85 تعداد دانش‌آموزان شاغل به تحصیل در مدارس هیئت امنایی 6 هزار نفر بود که در سال 89 به 10 هزار نفر رسید و در حال حاضر نیز 37 هزار دانش‌آموز در مدارس هیئت امنایی و خاص مشغول به تحصیل هستند.
انتهای پیام/73005/ق20
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها