امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۱۹:۳۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 55201
تاریخ انتشار: ۸ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۶
تعداد بازدید: 73
حسین صداقت‌نیا امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در رودبار اظهار داشت: به مناسبت روز جهانی هاری کمیته اتلاف سگ‌های ولگرد در این شهرستان تشکیل و مقرر ...

حسین صداقت‌نیا امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در رودبار اظهار داشت: به مناسبت روز جهانی هاری کمیته اتلاف سگ‌های ولگرد در این شهرستان تشکیل و مقرر شد در دو منطقه مرکزی و جازموریان با هماهنگی محیط زیست، نیروی انتظامی و بهورزی نسبت به اتلاف سگ‌های ولگرد اقدام شود.

وی با بیان اینکه این اقدام در این مناطق توسط دهیاران و شکارچی‌های معرفی شده از طرف مرکز بهداشت انجام می‌شود، افزود: در این راستا همچنین آموزش عموم مردم به ویژه دانش‌آموزان از برنامه‌های آتی مرکز بهداشت است.

صداقت‌نیا تصریح کرد: با توجه به اینکه مخزن اصلی بیماری هاری پستانداران خونگرم هستند با توجه به بازگشایی مدارس و اینکه بیشترین افراد در معرض این خطر دانش‌آموزان هستند، آموزش آنها از جمله اولویت‌های کاری در این زمینه است.

مدیر مرکز بهداشت شهرستان رودبار گفت: این مبارزه در طول سال با توجه به نیاز چندین بار ممکن است، انجام شود و با توجه به پیشگیری‌های انجام شده در شش ماه نخست سال جاری موردی از ابتلا به بیماری هاری در این شهرستان نداشتیم.
انتهای پیام/80002/س20
 
برچسب ها:
آخرین اخبار