امروز : شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 20
۰۹:۲۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 55204
تاریخ انتشار: ۸ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۶
تعداد بازدید: 72
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از جنوب استان تهران به‌نقل از روابط‌عمومی فرمانداری قرچک، صبح امروز عیسی موسوی‌نسب با همراهی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از جنوب استان تهران به‌نقل از روابط‌عمومی فرمانداری قرچک، صبح امروز عیسی موسوی‌نسب با همراهی فرماندار شهرستان قرچک و جمعی از مسئولان این شهرستان از مدرسه حکیم سنایی غزنوی خیرساز قرچک بازدید کرد.

مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری تهران در این بازدید طی سخنانی با اشاره به اینکه پاکدشت، پیشوا، ورامین ، جوادآباد و قرچک بیشترین دانش‌آموزان اتباع خارجی افغانی را به خود اختصاص داده‌اند، گفت: در حال حاضر 77 هزار دانش‌آموزان اتباع افغان در مدارس شهرستان‌های استان تهران با امکانات خوب و عالی تحصیل می‌کنند.
موسوی‌نسب با تقدیر و تشکر از زحمات مربیان و پرسنل مدرسه حکیم سنایی غزنوی از آمادگی اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی استان تهران در راستای کاهش مشکلات مربوط به دانش آموزان اتباع خارجی خبر داد و گفت: اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی هر اقدامی که بتواند در راستای کاهش مشکلات دانش‌آموزان اتباع خارجی انجام می‌دهد.

مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری تهران در ادامه از روند چگونگی ساخت و تجهیز این آموزشگاه بازدید و به بررسی مشکلات موجود پرداخت.
دایر بودن مدارس غیرقانونی و زیرزمینی اتباع خارجی غیرمجاز افغانی در برخی شهرستان‌ها

مدیر آموزش و پروش شهرستان قرچک با اشاره به اینکه مدارس غیرقانونی و زیرزمینی اتباع خارجی غیرمجاز افغانی در برخی شهرستان‌های استان تهران دایر است، عنوان کرد: متاسفانه روند فعالیت این مدارس به‌شکلی است افرادی که کارت دارند و فرزندانشان در آن مدارس غیر مجاز درس می‌خوانند برخورد می‌شود.

هوشنگ کولیوند با تاکید بر اینکه فرزندان اتباع و مهاجران خارجی در مدارس شهرستان قرچک با کارت آمایش و گذرنامه ثبت‌نام شوند، خاطرنشان کرد: دانش‌آموزانی که این کارت‌ها را ندارند نمی‌توانند از امکانات این مدارس استفاده کنند.
عیسی‌موسوی‌نسب مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری تهران به‌همراه رضا ریاحی فرماندار شهرستان قرچک، هوشنگ کولیوند مدیر آموزش و پرورش و جهانی بخشدار مرکزی قرچک از مدرسه حکیم سنایی غزنوی که به‌‌همت خیرین مدرسه ساز و کمک کمیساریای اتباع خارجی در شهرستان قرچک احداث و آماده افتتاح شده است، بازدید کردند.

این گزارش حاکی است، مهرماه امسال مراسم افتتاحیه مدرسه حکیم سنایی غزنوی قرچک با حضور وزیر آموزش و پرورش، استاندار تهران، مدیر کل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران و سفرای کمیساریای اتباع خارجی اتحادیه اروپا در شهرستان قرچک برگزار می‌شود.
انتهای پیام/2462/ق
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها