امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۱۱:۴۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 55218
تاریخ انتشار: ۸ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۸
تعداد بازدید: 61
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از تلویزیون المیادین، همزمان با اوج گیری درگیری بین گروه‌های مسلح مخالف سوری با یکدیگر، ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از تلویزیون المیادین، همزمان با اوج گیری درگیری بین گروه‌های مسلح مخالف سوری با یکدیگر، گرو‌ه‌های سیاسی مخالف سوری نیز از اختلافات داخلی به ویژه در زمینه شرکت در نشست ژنو 2 رنج می‌برند.

صحبت‌های اخیر احمد الجربا رئیس ائتلاف مخالفان که از آمادگی برای حضور در نشست ژنو 2 و ارائه برخی پیش شرط‌ها در این زمینه سخن گفته بود، بحث‌های زیادی در میان معارضان سوری ایجاد کرده است.

این اظهارات انتقاد گسترده جناح‌های درون مجموعه مخالفان را برانگیخته است، در همین زمینه جورج صبرا از اعضای شورای معارضان و رئیس سابق این مجموعه گفته که این شورا نشست ژنو 2 را تحریم می‌کند.

همچنین کمال اللبوانی از دیگر چهره‌های ائتلاف مخالفان تاکید کرد که موضع احمد الجربا نظر شخصی‌اش بوده که در نتیجه فشارهای بین‌المللی اتخاذ کرده و اجرای تصمیم الجربا نیاز به تعدیل اساسنامه ائتلاف مخالفان دارد.

از سوی دیگر 13 گروه مسلح که در صدر آنها جبهه النصره قرار دارد، طی بیانیه‌ای اعلام کردند که ائتلاف مخالفان مقیم استانبول نماینده مخالفان سوریه نیستند و مخالفان خارج نشین را به رسمیت نمی‌شناسند.

همچنین جریان‌های مخالف دولت سوریه در داخل این کشور از جمله هیئت هماهنگی ملی هم با پیش شرط‌های مطرح شده توسط ائتلاف مخالفان و شخص احمد الجربا برای حضور در نشست ژنو 2 مخالفت کرده‌اند.

البته باید تاکید کرد که اختلاف بین مخالفان تنها مربوط به تصمیم برای حضور در ژنو 2 نیست بلکه رویکرد مخالفان در قبال قطعنامه جدید شورای امنیت نیز باعث تشدید مشکلات بین معارضان سوریه شده است.

در حالی که احمد الجربا قطعنامه شورای امنیت را با برخی ملاحظات تائید کرده، دیگر معارضان آنرا ناامید کننده و تامین کننده منافع قدرت‌های منطقه‌ای و بین‌المللی دانسته‌اند.

دو روز قبل شورای امنیت سازمان ملل با 15 رای مثبت که به معنای رای تمام اعضای این شورا است، قطعنامه 2118 پیشنهادی توسط دولت آمریکا و روسیه با هدف امحای تسلیحات شیمیایی سوریه را به تصویب در آورده است؛ این قطعنامه پس از آن تصویب شد که سازمان منع کاربرد تسلیحات شیمیایی، طرح نابود کردن این تسلیحات سوریه را در نیمه اول سال 2014 میلادی تصویب کرد.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها