امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۰۷:۵۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 55219
تاریخ انتشار: ۸ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۸
تعداد بازدید: 34
به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری العهد، 13 نهاد حقوق بشری با انتقاد از دادگاه کیفری بحرین که ریاست آن را علی الظهرانی فرزند خلیفه الظهرانی رئیس ...

به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری العهد، 13 نهاد حقوق بشری با انتقاد از دادگاه کیفری بحرین که ریاست آن را علی الظهرانی فرزند خلیفه الظهرانی رئیس پارلمان این کشور برعهده دارد تاکید کرد: ساختار هیئت رئیسه دادگاه با معیارهای استقلال دستگاه قضایی در تناقض است.

این نهادهای حقوقی صدور حکم علیه 50 تن از فعالان شیعی بحرینی به اتهام تلاش برای ایجاد تشکل‌های غیرقانونی را «ناعادلانه» خواندند.

در بیانیه این نهادها آمده است: هیئت قضایی به سخنان متهمان که تا قبل از این در مورد تعرض و شکنجه در زندان، بیان نموده‌اند، توجهی نکرده و در خصوص این سخنان هیچ نوع تدابیری به کار نگرفتند، علاوه بر آن دادگاه برای صدور حکم به اعتراف‌ها و سخنانی تکیه کرد که در اثر شکنجه‌های وحشتناک بیان شدند، اعترافاتی که تنها شاهد آنها افرادی بودند که خود در شکنجه زندانیان شرکت داشتند.

این بیانیه افزود: رئیس دادگاه همان شخصی است که پش تر اداره کننده برخی محاکمه‌های خاص در دادگاه‌های امنیت ملی با ماهیت نظامی بوده است.

این نهادهای حقوق بشری درباره پیامدهای شدت خفقان سیاسی و تبعیض قومی علیه شیعیان در این کشور هشدار دادند و تاکید کردند که سیاست‌ها و اقدامات سرکوبگرانه علیه مخالفان سیاسی و مدافعان حقوق بشر محکوم است.

13 نهاد حقوق بشری خواستار آزادی فوری و بدون شرط فعالان سیاسی و زندانیان سیاسی و مدافعان حقوق بشر در بحرین شدند و تاکید کردند مسئولان نقض گسترده حقوق بشر در این کشور باید محاکمه شوند.

برخی از این نهادهای حقوق بشری مذکور، «مرکز مطالعات حقوق بشر قاهره»، «شبکه اطلاعات حقوق بشر»، « اتحادیه حقوق بشر مغرب»، «جمعیت حقوق بشر عربستان» «کمیته دفاع از حقوق بشر تونس» و «جمعیت حقوق بشر جوانان بحرین» هستند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها